Özel Dosya

The Walking Dead, Tyreese Neden Öldü?

Her şey çok hızlıydı, çok karmaşıktı, ve bence başta Rick’in liderlik eksikliğinden kaynaklı hatalar yüzünden gerçekleşti. Rick son zamanlarda ciddi anlamda liderliğini kaybetmiş görünüyor. Bıkmış, bitkin, umursamaz bir ruh hali içerisinde. Nerede o “burada artık demokrasi yok, ben ne dersem o olur!” sözlerini söyleyen Rick, nerede bu Rick?

Peki neden oldu? Neden Tyreese karakteri öldürüldü. Gelin bu sorunun yanıtını direkt dizinin yapımcılarından Greg Nicotero’dan öğrenelim.

Chad L. Coleman‘ın canlandırdığı Tyreese karakterine veda etmelerinin arka planını anlatan Nicotero şunları söyledi: “Tyreese’in harika bir hikayesi ve muhteşem bir yolculuğu oldu. 4. sezonun başından beri, Tyreese’in sürekli bir mücadelede olduğunu gördük, sürekli çabalıyordu. Kız arkadaşıyla çitlerin arkasında duruyordu. Ve şöyle demişti:”Dinle, ben onları (yürüyenler) çitlerin arkasından artık onları öldürmekten hoşlanmıyorum” Daha sonra helikopter büyük bir çatıya düşmüş, Tyreese orada da “onları içeride öldürmekten de hoşlanmıyorum” demişti. Görüldüğü gibi, net bir şekilde öldürmekle ilgili problemi vardı. Daha sonra kız arkadaşı öldürüldü, yakıldı ve ardından iki küçük kız daha öldü. Tyreese’in bu kadar mücadele edebilmesinde kuşkusuz Rick’in bebeği Judith‘in payı vardı. Onu babasına ulaştırabilmek için her şeyi yapardı ve yaptı da. Judith’i sağ salim babasına teslim etti, aslında onun misyonu tam olarak buydu. Artık bu dünyada, bu kadar acı olaylarla birlikte yaşamayı kabul edemezdi.”

Açıklama sizi tatmin etti mi bilemiyorum ama beni etmedi. Tamam Tyreese’in amacı güzeldi, kutsaldı. Bebeği teslim etti ama Beth’in ölümünün ardından olması şart mıydı?

Önceki sayfa 1 2

Umut C

#dizimood kurucusu, yabancı dizi izlemeyi sever.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu