Haber

Gotham’da The Joker Gizemi Çözülüyor

İlk yayınlandığı, hatta yayınlanacağı zamanlarda bile dizide The Joker’in kim olduğu, olacağına dair çılgınca teoriler üretildi, sorular havada uçuştu. Şu karakter The Joker olabilir mi? Evet, evet Oswald The Joker’in ta kendisi?! Şeklinde dizinin hayranları tarafından fikirler ortaya atıldı.

Artık umutlar tükenmişti ki “The Blind Fortune Teller” adıyla izleyeceğimiz 16. bölümün tanıtımıyla sis perdesi aralanmış oldu. Batman’in öncesini anlatan dizi, belirli bir çizgi romana göre ilerlemiyor. Bu nedenle The Joker’in olup olmayacağını son ana kadar kestirebilmek mümkün değildi.

İlk önce gelin 16. bölümün tanıtımını bir izleyelim:

Jenerikte şöyle söyleniyor: The Riddler ile tanıştınız, Catwoman‘ı izlediniz, The Penguin‘i biliyorsunuz. Gotham’ın sonraki kötü ismi “şaka değil” Ardından gelen kahkaha sesi artık The Joker‘a kavuştuğumuzun adeta bir kanıtıydı.

Shameless‘tan tanıdığımız Cameron Monaghan samimi bir şekilde söylüyorum, The Joker için muhteşem bir seçim olmuş. Görünümü, mimikleri, saçı ve gülüşü ortaya çok başarılı bir Joker’in doğacağını gösteriyor.

gotham_the_joker

Hatırlayacağınız üzere, The Joker’in ne çizgi romanlarda, ne de filmlerde bir geçmişi yok. Yani bir hikayesi yok. ACE Chemicals‘ta bir kaza geçirene kadar toplumdaki herhangi bir vatandaştan farkı yoktu. Bakalım Gotham ekibi The Joker’a nasıl bir kimlik oluşturacak, hep birlikte göreceğiz.

dizimood

Türkiye'nin lider yabancı dizi haber sitesi. Güncel dizi haberleri, fragmanlar, tanıtım ve oyuncu dosyaları.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu