Künye

Californication: TANITIM

Californication, Showtime kanalının 2007 yılı ürünü. Dizinin başlamasından bittiği güne kadar yapımcılığını da Tom Kapinos sürdürmekteydi. Dizinin ana karakterini X- Files dizisinden tanıyacağımız David Duchocvny, nam-ı diyar Hank Moody oynamaktadır. Diğer oyuncular ise eski eşi rolündeki Natascha McElhone, kızı rolünde ise neredeyse diziyle birlikte ergenlik çağını atlatan Madeline Martin.

Tür: Komedi, Dram
Oyuncular: David Duchovny, Natascha McElhone, Evan Handler
İlk Sezon Bölüm Sayısı: 12

Dizinin Konusu

Dizinin konusuna odaklanacak olursak; David Duchovny‘nin canlandırdığı Hank Moody, başarıda zirveyi yakalamış ancak birden kaybetmiş sorunlu bir yazardır. Yapımın pilot bölümü seks sahneleri ile açılıyor, zaten ara ara yine tüm bölüm de böyle devam ediyor. Zaten Duchovny’nin bu seks manyağı hallerini görmek bile bölüm boyunca şaşırmanıza neden olacak.

Hank’in yazdığı ve büyük bir başarı yakaladığı kitabın filmi çekilmiş ve Katie Holmes ve Tom Cruise‘un oynadığı çok izlenen berbat bir aşk filmine dönüşmüştür. Aslında pilot bölümde dizinin komedi yanı pek anlaşılmıyor. Yapımın ne yazık ki o kadar güçlü bir senaryosu bulunmuyor.

yaratıcı, elmalı poster
Posterde Desperate Housewives dizisine yapılan gönderme pek yersiz kalıyor.

 

Fragman

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu