Künye

Dead Set: TANITIM

Zombi sever miyiz? Zombi severler buyrun… Ben zombi severim, insana hayatın anlamını sorgulatıyor bir kere. Şimdi biz yaşıyoruz iyi  güzel ama onlar ölmüş ama onlar da yaşıyorlar. Nasıl olacak o zaman, onlar neden yaşıyor ya da bizim amacımız ne bu dünyada? Bu tarz güzel kafa karışıklıkları sunduğundan ötürü ilginç sesler çıkaran ve sürekli aç gezen bu öcüleri seviyorum.

Tür: Komedi, Dram, Korku
Oyuncular: Jaime Winstone, Andy Nyman, Riz Ahmed
İlk Sezon Bölüm Sayısı: 5

Dizinin Konusu

Dead Set bizlere 5 bölümlük, sinema tadında ve adeta küçük bir macera tadında, daha uzun olmasını isteyeceğiniz kadar iyi bir iş sunuyor. Ama takdir edersiniz ki bir zombiden karakter çıkarmak epey zor olacaktır. Bu sebepten ötürü başı ve sonu olan bir istila öyküsüyle iyi kurtarılmış bir İngiliz yapımıdır.

Olaylar BBG setinde gerçekleşiyor. ( Herhalde BBG’nin hala popüler olduğu tek ülke İngiltere) Bir final akşamı hazırlığı karşılıyor bizleri pilot bölümde. Sinirler gergin, herkes oradan oraya koşuşturmaca içinde ve yapımcı etrafta sağa sola söyleniyor. Tipik bir BBG karakterlerinin muhabbetlerini izliyoruz evin içinde. Pabuç dilli eşcinsel, Playbol sevgili, hafifmeşrep kız, filozof amca vs. Ama bu sırada İngiltere‘de bir şeyler gerçekleşmektedir. İnsanlar sebepsizce zombiye dönüşmeye başlar. Olaylar geliştikçe tek güvenli mekan izole BBG evi olduğundan karakterler Big Brother‘a(Büyük Birader) sığınıyorlar. Dizinin görselliği sinema estetiğinde ve olayların akışı, karakterler arası ilişkiler olabildiğince özgün durumda. Makyajlar öyle başarılı ki sinema filmleriyle boy ölçüşecek nitelikte diyebilirim. Dizide kan özgürce akıtılıyor, özellikle aksiyon ve heyecan arayan tüm dizi izleyicilerinin zevk alacağını düşünüyorum.

Fragman

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu