Künye

StartUp Dizi Konusu Nedir?

StartUp, Crackle tarafından 2016’nın sonuna doğru yayınlanan bir drama. Tıpkı Netflix ve Amazon gibi online dizi izleme platformu olan Crackle, Sony bünyesinde bulunuyor. Bize daha önce Heroes’un Peter Petrelli’si Milo Ventimiglia’nın başrolünde olduğu Chosen ve Jerry Seinfeld’in Comedians in Cars Getting Coffee’sini sunmuştu Crackle.

Netflix ve Amazonu saydın Hulu nerde diye soran olursa Hulu’yu adam yerine koymadığımı ve son derece kalitesiz bulduğumu belirtmek isterim. Neyse dönelim biz dizimize. StartUp’ın tüm sezonu 6 Eylül’de toptan yayınlandı. Benim gibi dizi manyaklarının en sevdiği özellik herhalde dizilerin bir günde yayınlanması. Ee versinler izleyelim tabi abi niye bekleyelim ki.

Dizimiz işte bu dört karakterin üzerinden dönüyor. Fotoğrafta Martin Freeman’ı görenler hemen başlamaya karar vermişlerdir bile. Ama şunu da belirtmek isterim ki bu diziyle beraber biraz soğuyabilirsiniz kendisinden. Dizide kara para aklayan bir babanın finansör oğlu, bu kara para aklamadan kendine pay çıkarıp rahat bir hayat sürmek isteyen FBI ajanı, aklanması için verdiği paranın ortadan kaybolmasıyla çılgına dönen bir çete üyesi ve bir yazılımcının hayatlarının kesişmesine tanık oluyoruz. Bu kesişmenin ana noktası ise yazılımcı kızımız Izzy’nin yazdığı ve geleceğin para birimi olarak tanımladığı BitCoin. Bunların yolu nasıl kesişiyor falan diye anlatmayacağım çünkü spoiler sayılabilir ve sizden küfür yemek istemiyorum. Şunu söylemek istiyorum ki dizinin konusu ve senaryonun işleyişi de en az kadrosu kadar başarılı. 2. sezon onayını da almış olan bu diziyi kaçırmamanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu