Künye

Louie Dizi Konusu

Louie aslında izleyecek komedi dizisi bulamadığım için artık izleme kararı aldığım bir diziydi. Piyasadaki nerdeyse tüm komedi dizilerini silip süpürünce sıra buna geldi.

Louie normalde alışık olduğumuz komedi dizilerine pek benzemiyor. Mizahından çok karasının ağır bastığı bir dram komedi. İki çocuk babası, kendi doğrularını savunan ve biraz da patavatsız diye nitelendirebileceğimiz Louie’nin hem kızlarıyla olan ilişkisine hem de aşk hayatına tanıklık ediyoruz. Louis C.K. abimiz bu dizide hayata dair pek hoş tespitler yapıyor ve bazen de bizi depresyona bile sokuyor. Tıpkı hayatın kendisi gibi. Dizi o kadar rahat bir havada çekilmiş ki sanki Louis C.K. dizi çekmeye değil de takılmaya dışarı çıkmış gibi.

Esprilerin bazen fazla seks üzerine yoğunlaşmasından dolayı “Yeter be kardeşim” dedirttiğini de söylemeden geçmeyeceğim. Başında, ortasında ve sonunda Louis C.K.’in komedi gösterilerinden kesitler var. Bunu okur okumaz aklınıza gelecek ilk örnek tabi ki Seinfeld efsanesi olacaktır. Louis C.K. bu diziyi hem yazıyor, yönetiyor ve oynuyor. Maşallah diyelim de nazarımız değmesin bari adama. Şu ana kadar 5 sezonu yayınlanmış olan dizinin devamı olacak mı olmayacak mı konusunda kesin bir bilgi yok. Son sezonu 2015’te yayınlanmış. Louis C.K. bu sene Horace and Pete ile ilgilenirken buna zaman ayıramamış olabilir tabi ama seneye geri dönüş yapmasını dört gözle bekliyoruz.

Tabi kendisi “Artık bu adam için daha fazla hikayem kalmadı” diye bir açıklama yapmış olsa da bir umut beklemeye devam. Kara mizah sevenlerin kesinlikle izlemesi gereken, daha önce bu türü izlemeyenlerin ise bu türe başlayabilmesi ve sevebilmesi için muazzam bir dizi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu