Ne Oldu?

6.Sezon 13.Bölüm İncelemesi

Geçen bölümde araları açılan Mike ve Harvey, yeni bölüme ateşkesle başlar. Hatasının farkına varan Mike, soluğu Harvey’nin mini sarayında alır ve eski samimiyetlerine sonunda kavuşurlar.Şirin esprilerle bezenmiş diyalogların sonunda, bu sıcaklığı ne kadar özlediğinizi farkedeceksiniz. Şehrin diğer yanında ise Donna ve Rachel beraber vakit geçirmektedir. Mike ile sonunda izdivaçlarının gerçekleşeceğini söyleyen Rachel, aynı zamanda Donna’ya baş nedimesi olmayı teklif edecektir ama leb demeden leblebiyi anlayan Donna Rachel’ın teklifini şak diye kabul eder.Tabiki Mike’ın sağdıcı da Harvey olacaktır. Aksi düşünülemez.
Zor bir davayla cebelleşen Mike çabalasada davacı dişlidir. Zorda olsa bir açık yakalayarak yardım etmek ister fakat müvekkilinden olumlu yanıt alamaz.Mahkemede Oliver’ın yeterli olmayacağını düşünsede buna muhtaçtır ve Oliver’ı mahkemeye hazırlar.
Louis bölüme Rachel’ın yardım çığlıklarıyla başlar. Baro için mülakata bile çağrılmayan gözü yaşlı Rachel için elinden geleni yapacaktır.
Harvey ofisinde tüm yakışıklılığıyla çalışırken Louis ile Rachel’a yardım kampanyası başlatırlar ve Harvey olaya el atar. Rachel için görüşmeye gittiği kişinin amacının aslında rüşvet olduğunu anlasada bu işi lehine çevirebilecek tek kişi Harveydir. Öte yandan Louis onun için zor bir karar da olsa Joshua’nın, Tara’nın bebeğinin babası olarak ultrasona gelmesini kabul eder.
Harvey Mike’ı baroya sokabilme fırsatını yakaladığını ona söylemek için Mike’ın ofisine gider fakat Mike, illegal bir işe girişmek istemez ve reddeder. Ama gerçek bir avukat olup mazlumların yüzünü güldürmesi gerektiğini mahkeme salonunda Oliver ortalığı sıvarken farkeder ve Harvey’nin teklifini kabul etmek için Pearson Specter Litt A.Ş yolunu tutar.

Mike’ın diploması bile olmadan nasıl bir avukat olabileceğini biliyoruz. Hele birde baroya kabul edilirse tam bir süper kahraman olacağına eminim. Sabırsızlıkla beklemekteyim.

Dizide çalan müzikler:
Cat Power-New York

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu