Ne Oldu?

Game of Thrones 6.Sezon 1.Bölüm İnceleme

Hayranları tarafından yeni sezonu dört gözle beklenen Game of Thrones‘un altıncı sezonu nihayet geride bıraktığımız hafta Pazar günü yayınlanmaya başladı. Yeni sezonun ilk bölümünü kimisi çok beğendi, kimisi ise temponun ilk bölüme oranla çok düşük kaldığını savundu ve yeni bölüm ardında birçok soru işareti bıraktı.

Daenerys Nasıl Özgür Kalacak?

daa

Khal Drogo‘nun ölen eşi olarak Khal Moro‘nun karşısına çıkan Khaalesi, oldukça zor bir durumla karşı karşıya kaldı. Khaalesi‘yi zorlayan gelenekler onu çıkmaza sokacak gibi görünüyor. Bir Khal‘ın dulu özgürlüğünü elde edemez ve onun Vaes Dothrak‘a gidip ölmeyi beklemesi gerekiyor. Bakalım ejderhaların annesi bu zorlu durumdan nasıl sıyrılacak?

Daario ve Jorah, Daenerys’i Bulabilecekler Mi?

ee

Yukarıda bahsettiğimiz ilk soru, bizleri direk olarak eldeki tek umudumuz ikinci soruya yöneltiyor. Daenerys‘in en iyi fırsatı ona sadık olan adamları Daario ve Jorah. Bu ikili doğru yolda ilerleseler de bakalım Daenerys‘i bulabilecekler mi?

Dorne’da Neler Olacak?

dorne

Westeros‘un pek gözde olmayan yazlık beldesi Dorne‘da işler en baştan karıştı. Dorne‘da Lannister Ailesi ile ilişkilerini iyi tutmayı başaran kimse kalmadı. Ve hal böyle olunca King’s Landing kendini yeni bir savaşa hazırlamaya başlayacak.

Arya Kör Mü Kalacak?

game-of-thrones-001221834

İntikam ateşi yüzünden gözlerini kaybeden Arya‘yı en son dilenirken gördük ve içimiz sızladı. Bunun üzerine bir de dayak yemesine tanıklık ettik. Yayınlanan fragmanlarda Faceless Man‘in Arya’ya bir şans daha verdiğini görmüştük ancak bu şansın Arya‘yı ne zaman bulacağı henüz belli değil.

Cersei ve Jaime’in Gelecek Hamlesi Ne Olacak?

sdf

Bir sonraki hareketleri ne olursa olsun, King’s Landing‘de işler çığırından çıkacak gibi görünüyor. Myrcella‘nın ölümü, Cersei‘nin gururunun kırılması derken bir savaş çıkması oldukça muhtemel görünüyor. Ki ikinci bölümden yayınlanan fragmanda da bu savaşın ayak seslerini duymuştuk. Bakalım elinde hiçbir şeyi kalmayan bu ikiliyi neler bekliyor.

Sansa’ya Ne Olacak?

sansa

Yeni sezonun en duygusal sahnelerinden birisi kesinlikle Sansa‘nın sıkıştığı yerden Brienne‘in onu kurtarması oldu. Kendine sadık bir grup bulan Sansa, en iyi ihtimal Kara Kale‘ye Jon Snow‘u bulmaya gidecek ancak kötü haber Sansa‘ya nasıl ulaşacak ve bundan sonra yoluna nasıl ilerleyecek; bu soruların cevapları henüz belli değil.

Melisandre’ye Ne Olmuş Abi?

Melisandre 2

Yeni sezonun ilk bölümünün tartışmasız en heyecan verici anı, ateşe olan inancını kaybeden Melisandre‘nin gözlerimizin önünde yaşadığı değişimdi. Bu durum bizi belki de cevaplarını öğrenemeyeceğimiz sorularla karşı karşıya bıraktı.

Kolye İşe Yarayabilir Mi?

Melisandre

Beşinci sezonun sonunda Jon Snow‘un ölüp ölmediği konusunda dizinin hayranları ikiye bölünmüş ve ortaya farklı görüşler çıkmıştı. Ancak akılları en çok kurcalayan sorulardan birisi de Melisandre‘nin kolyesi.. Bakalım kolye Jon Snow‘u kurtaracak mı?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu