Ne Oldu?

Game of Thrones 6.Sezon 2.Bölüm İnceleme

Dikkat! Bu haber Game of Thrones hakkında spoiler içermektedir!

jon+snow+dead

Evet, Game of Thrones‘un merakla beklediğimiz 6. sezon 2.bölümünü geride bıraktığımız Pazar günü izledik ve Jon Snow‘a beklenenden erken kavuştuk. Aylardır üzerine teoriler üretilmiş, ‘Son Dakika! Jon Snow’a hayat veren Kit Harington sette görüldü‘ gibi haberlerle sürekli karşılaşmıştık. Jon Snow‘un beklenenden çok önce dönmesine biraz şaşırdık. Çünkü altıncı sezon fragmanları izlerken bile birçok teori ortaya atıldığını görmüştük. Örneğin yayınlanan bir fragmanda Jon Snow‘u Winterfell’de savaşırken gördüğümüzden büyük oranla emindik.

Jon Snow‘u tekrar dirilten isim ise büyü meziyetleri bulunan Melisandre oldu. Jon Snow karakterine hayat veren Kit Harington karakterin akıbeti hakkında net bir açıklamam yapmamasıyla da ilgili özür diledi. Entertainment Weekly’nin yaptığı habere göre, Harington‘ın ilk açıklaması, “Özür dilerim” oldu: “Herkesten yalan söylediğim için özür dilerim insanların onun ölümüne üzülmesine sevindim. Sanırım en büyük korkum insanların umursamaması olurdu. Ya da sadece ‘İyi, Jon Snow öldü’ diye tepki verebilirlerdi. Ancak belli ki ben ve yapımcılar doğru bir şeyler yapıyoruz.” dedi.

Yayınlanan ikinci bölümün bir diğer dikkat çekici olayı ise, önce Castle Black‘te yabanilerin çıkartması sırasında sırtına ufak bir ok yiyen devin, okçuyu alıp duvara çarpmasıydı. Ardından da Ser Robert Strong yani Mountain‘in reenkarnesinin kraliçesi hakkında atıp tutan sarhoş bir köylünün duvara sinek gibi yapıştırılmasını gördük. İki harekette yerinde ve güzel hareketlerdi.

Game of Thrones 6.Sezon 3.Bölüm Fragmanı

Son olarak not düşmekte fayda var; Game of Thrones‘un “Oathbreaker” adlı 6. sezon 3. bölümü 8 Mayıs Pazar günü yayınlanacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu