Now Reading:

Fantastik Edebiyat Serisi Küçük Ekrana Uyarlanıyor

Fantastik Edebiyat Serisi Küçük Ekrana Uyarlanıyor

Robert Jordan tarafından yaratılan ve kaleme alınan The Wheel of Time (Zaman Çarkı) serisi televizyon ekranlarına uyarlanacak. Toplam 14 cilt ve 10.000’i aşkın sayfalık bir külliyat olan seri fantastik türde yer alıyor.

Başka bir dünyanın döngüsel tarihindeki çağın anlatıldığı Zaman Çarkı‘nda iyi ve kötü arasında sonu gelmeyen savaş tekrar başlamak üzeredir. Geride bıraktığımız yıl Winter Dragon adı ile 22 dakikalık bir deneme bölümü çekilmiş ancak yazarın eşi Harriet McDougal, bu projeden haberi olmadığını belirterek yapımcı firmaya dava açmıştı.

Ve sonunda ilerleyen mahkeme sürecinde sular duruldu. Geride bıraktığımız hafta McDougal bir açıklama yaparak; serinin tekrar çekilmesine onay verdiğini duyurdu ve büyük bir yapım şirketiyle anlaştığını açıkladı.

Game of Thrones tarafından yaratılan ve ikon haline gelen ‘fantastik serilerin dizi olması‘ yolundaki en önemli adımlardan birisi olarak nitelendirdiğimiz The Wheel of Time‘ı merakla bekliyoruz.

The Wheel of Time – Winter Dragon Pilot Bölümü

Son olarak hatırlatmakta fayda var. Yapımın oyuncu kadrosu veya çekimlerine ne zaman başlanacağı hakkında henüz bir gelişme yaşanmadı.

Share This Articles

Yorum Yapın

Mail adresiniz gizli tutulacaktır. Lütfen gerekli olan tüm yerleri doldurunuz *

Kelime Girin