Ne Oldu?

The Last Man on Earth İnceleme

1 Mart günü iki bölümüyle FOX ekranlarında başlayan The Last Man on Earth dizisi, beklentilerimin çok daha üzerinde bir başlangıç yaptı. 22 dakikalık bölümlerle yayımlanacak dizinin yaratıcısı ise Will Forte. Bu noktada bir parantez açmam gerekiyor. Will Forte sadece dizinin yaratıcısı değil. Aynı zamanda başrol oyuncusu ve yapımcısı.

Will Forte, Phil Miller karakterine can veriyor. Ona Carol Pilbasian karakteriyle Kristen Schaal eşlik ediyor.

Peki nedir The Last Man on Earth dizisinin konusu?

Not: Yazının devamı spoiler içermektedir.

2019 yılında dünya genelinde yayılan bir virüs tüm nüfusun yok olmasına neden oluyor. Virüsten önce sıradan, sıkıcı bir hayata sahip olan Phil Miller artık insanoğlunun son umudu oluyor. Dünya üzerinde kalan son adam olan Phil Miller, tüm Amerika’yı baştan aşağıya dolaşarak Tuscon’da Hayat Var işaretleri bırakıyor.

Büyük bir otobüsle şehir şehir gezen Phil Miller, müzelerden tutun da ünlü isimlerin evlerine kadar birçok yerden paha biçilmez eşyaları da bu yolculuk esnasında toplamaya başlıyor. İlk bölümde tek başına verdiği mücadeleyi, yalnızlığını ve yerleşik hayata geçişini izliyoruz.

millerbat

lastManOnEarth

İkinci bölümde ise beklenen oluyor ve Phil Miller’ın duaları yanıt buluyor. 2 yıla yakın bir süre yalnız başına yaşayan Miller, tam intihar etmek üzereyken bir yerden yükselen dumanları görüyor. Hızla o bölgeye doğru ilerliyor ve Carol Pilbasian ile karşılaşıyor. Manken gibi bir kız beklerken Carol ile karşılaşan Phil, tam anlamıyla hayal kırıklığına uğruyor. Carol Pilbasian ise normal zamanda bile arkadaş olunmayacak kadar “çatlak” bir karakter. Virüs tüm dünyayı yok etmiş, etrafta kalan tek bir canlı bile yok, Carol hâlâ engelli alanına park edilmesine, yolda kırmızı ışıkta durulmamasına ve daha bir çok sinir bozucu konuya odaklanıyor.

1 2Sonraki sayfa

Umut C

#dizimood kurucusu, yabancı dizi izlemeyi sever.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu