Künye

In The Flesh: TANITIM

Karşınızda çok sıra dışı bir yapım duruyor. “In The Flesh“. Yapımın konusu zombiler ama bildiğimiz öldüren, parçalayan ve beyinsiz bir şekilde etrafa saldıran değil. Öyle bir zombi düşünün ki insanlar onlardan kaçmıyor tam tersi onları rehabilitasyon sürecine sokarak topluma kazandırmaya çalışıyor. Hikaye başta çok tuhaf gelse de BBC 3 yapımı olduğunu söyledikten sonra şaşkınlığımız biraz azalıyor. Mart 2013 tarihinde yayınlanmaya başlayan yapım toplam 3 bölümden oluşan bir mini korku dizisidir. Yapımın yazarı ve yaratıcısı ise Dominic Mitchell‘dir.

Tür: Korku, Dram
Oyuncular: Luke Newberry, Harriet Cains, Marie Critchley
İlk Sezon Bölüm Sayısı: 3

Dizinin Konusu

Yapımın konusu kısaca, 4 yıl kadar bir süre önce İngiltere’de “Diriliş” adı verilen bir olayın yaşanması ile başlıyor. Yani bizler dirilişten 4 yıl sonrasına tanık olacağız. 4 yıl önce zombi denen varlıklar ortaya çıkmış ve dehşet saçarak birçok insanı öldürmüşlerdir. İngiltere devleti ve yetkililer zombilerle başa çıkmakta zorlanmışlar ve ortaya Gönüllü İnsan Kuvvetleri denen bir grup çıkmış. Bu kuvvetler öldürebildikleri kadar zombiyi öldürmüş, öldüremediklerini ise hapsetmişlerdir. Fakat aradan geçen bu dört yılın ardından İngiltere hükümeti bununla baş etmeyi başarabilmiş ve birçok tesis kurarak bu zombileri tedavi altına almayı başarabilmişlerdir.

Tedaviye olumlu cevap veren “zombimsi insanlar” iyileştirilerek ailelerinin yanına tekrar kavuşur ve birlikte yaşamaya başlarlar. İlginç konusu bulunan bu korku tadında yapım, benim hep zombi filmi/dizisi izlerken aklıma gelen bir durum olmuştur. ‘Acaba iyileştirilebilirler mi’? ya da ‘tekrar zombiden insana dönseler neler olur’? işte tam da bunlara cevap veren dizimizin ana karakteri olan Kieren Walker‘ın ailesinin yanına dönmesiyle bütün sorularımıza cevap bulacağız.

Fragman

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu