Künye

Intelligence: TANITIM

Yapıma başrolünde Josh Holloway yer alıyor diyerek başlamak istiyorum. Lost dizisi ve Magnum reklamlarından sonra ekranlarda pek görünmeyen ünlü oyuncu Intelligence dizisi ile tekrar aramıza dönmüş bulunuyor. İlk sezonu 13 bölüm süren dizinin yayınlandığı kanal ise CBS dir.

Tür: Aksiyon, Bilimkurgu
Oyuncular: Josh Holloway, Meghan Ory, John Billingsley
İlk Sezon Bölüm Sayısı: 13

Dizinin Konusu

Bilimkurgu ve içinde aksiyonun yer aldığı yapımlarda ne yazık ki çoğu zaman kurgusal zeka pek bulunmuyor. Josh Holloway‘in canlandırdığı karakter olan Gabriel, bedeninde taşıdığı mikroçip ile ülkesine bilgiler sızdıran bir ajandır. Yapımın ilk 10-15 dakikasını izledikten sonra seyirciye çok zevk vereceği düşündüm çünkü dizinin gidişatını bu süre içerisinde çözeceksiniz. Bir diğer rolde izleyeceğimiz John Billingsley‘i ise ‘aa ben nereden tanıyorum bu adamı’ dediğinizi duyar gibiyim. İşte o abi de CSI TRT’nin kadrolu oyuncusudur.

Kısaca yapımın konusuna bakacak olursak, beynine yüksek teknoloji ürünü olan bir mikroçip takılan ajanımız, beyninde yer alan bu mikroçip sayesinde istediği her bilgiye kolay bir şekilde ulaşmaktadır. Örnek vermek gerekirse; internet, uydu görüntüleri, telefon vb şeylere kolaylıkla ulaşabilmektedir. Bu yüksek teknoloji ürünü olan mikroçipi dünya üzerinde sadece ajanımız kullanmaktadır. Peki ne için kullanacak? Tabi ki Amerika’nın düşmanları ile savaşmak için. Ajanımız Gabriel’in merkezinde çevrelenecek yapımda Gabriel bir ekibin içindedir. Ve macera başlar.

Not: Yapım 2. sezon onayını alamadı ama izleyecek dizi bulamayanlar için iyi bir alternatif olabilir.

Fragman

https://www.youtube.com/watch?v=xjgObuY_EOk

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu