Aile dramında bana göre en iyi dizi olarak gösterilecek durumda olan Shameless dizisinin yakın zamanlarda 6.sezonu başladı. Hatta ilk bölümden 7.sezon onayı da aldı! Şimdi 17 Ocak akşamı yayımlanan (bize 18 ocakta çevrili halde geldi) 6.sezon 2.bölümü biraz incelemeye alalım.

Spoiler uyarısı.

Frank hala Bianca’nın ölümü etkisinde, ailesinden alakasız ve neler olup bittiğinden uzak halde sadece Bianca’yı düşünüyor. Fakat artık Bianca’yı unutmak için işe koyuldu. Bardakilerden aldığı tavsiyelerle hastanede onu ilk gördüğü yerde, ondan kalan eşyaları yakmaya karar verdi. Fakat bu işi beceremeden Bianca’nın doktor arkadaşı onu durdurdu ve Frank’e kahve ısmarladı. Tabii bu Frank, durur mu hiç yerinde? Bianca’nın arkadaşını öptü. Kız durumdan rahatsız oldu ve Bianca’nın sadece kanser yüzünden ondan ilgi duyduğunu Frank’in yüzüne vurdu. Frank ise Bianca gibi az zamanı kalmış kanser hastası bir kadın bularak onunla aynı Bianca gibi çılgın şeyler yapmak üzere işe koyuldular. Ancak kadın ot çekince öldü ve Frank kaçtı.

Fiona hem iş hem aile ile uğraşıyor. Bana göre tüm yükleri taşımak zorunda ve bu yolda çok çabalıyor. Lip de ona yardım ediyor. Fakat Ian, Debbie, Carl aksine işi zorlaştırıyorlar. Sean’la ilişkileri iyiye gidiyor. Ancak Sean yeniden uyuşturucuya bulaşmış durumda. Sean’ın iş yerine uyuşturu kontrolü için geliyorlar. Bu sırada büyük bomba geliyor: Kontrolde kötü bir şey çıkmadı ama Fiona hamile! Kimden diye sorular aklınıza gelebilir. Büyük ihtimalle de Sean’ın çocuğudur. Fakat Gus müzik turundan dönünce ne olur bilinmez.

Ian işten yorulmuş, Fiona’nın ilaç iç ilaç iç dırdırından bıkmış durumda. Aralarında çıkan tartışmayla birlikte Ian’ın istifası da gecikmiyor.

Lip ise Helene ile işleri karışacak gibi çünkü Helene’nin eşi  izin verdiği için birlikte olduklarını söylüyor ama Lip aşık olma yolunda gibi. Carl ve yeni arkadaşı beraber gezip para topluyorlar. Okulda silah satıyorlar bakalım onlar için bir aksiyon olacak mı? Debbie kürtaj olmak istemiyor, üstelik hazırlık olsun diye un paketini bebeği gibi okulda metroda gezdiriyor.Fakat sonunda bebeğini (un paketi) metroda unutuyor. Debbie onu bırakan Derek’i bulmak ve ikna etmek için Florida’ya gitmeye çalışıyor. Lip ve Fiona bu duruma engel olmayı deniyor.

Veronica ve Kevin, komşuları Yanis’in çıkardıkları seslerden bıktılar ve Kevin gece gidip motosikletin bir bölümünü kesti fakat kestiği kısım fren olduğunu Yanis kaza yapınca anladılar. 6.sezon 3.bölümü 24 Ocak’ta ekranlarda olacak. Bakalım Fiona ve Debbie’nin hamilelik durumları, Lip ve öğretmeninin son durumu, Carl’ın işleri, Ian’ın hastalığı, Alibi Bar’ın son hali, Frank’ın bir türlü unutamadığı Bianca ile durumları ne olacak?

Haftaya görüşmek üzere!!

Bir cevap yazın