FX’in rekortmen dizisi American Horror Story 6. sezon ne zaman başlıyor? Bu yılın en başarılı yapımları arasında yer alan, Lady Gaga‘nın eşsiz oyunculuğuyla devleştiği American Horror Story: Hotel 13 Ocak 2016 akşamı sezon finali yaptı. 5. sezonun başlamasından kısa bir süre sonra, 6. sezon onayı çoktan verilmişti. Önceki sezonlara göre daha kısa süren 5. sezon, genel tabloya bakıldığında oldukça başarılı 12 bölümden oluştu ve televizyon dünyasına Lady Gaga gibi bir ismi kazandırdı. Lady Gaga’nın ismi ilk defa açıklandığında da büyük bir heyecan yaşanmış olsa da, sergileyeceği performans merak konusuydu.

The Countess (Kontes) karakteriyle antik bir vampiri canlandıran Gaga, dizinin hayranlarından ve televizyon eleştirmenlerinden tam not aldı. Hatta sergilediği performans o kadar çok beğenildi ki, 2016 Altın Küre Ödülleri‘nde American Horror Story: Hotel ile En İyi Kadın Oyuncu ödülünün sahibi olmayı başardı. Dizinin yeni sezonuyla ilgili bilgiler de yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Yeni sezonun resmi olarak ismi henüz netleşmedi. Her sezon farklı bir hikaye, farklı karakterler ve sezona özel bir isimle ekranlardaki yerini alan American Horror Story, 6. sezonuyla Eylül ayında yeniden bizlerle birlikte olacak. Yayın günü belli olmasa da Eylül 2016’da FX’teki yerini alacağı kesinleşti. Önceki sezonlarla karşılaştırdığımızda, eğer FX’in yayın programlarında büyük bir değişiklik olmazsa American Horror Story 6. sezonuyla eylül ayının 2 veya 3. haftasında geri dönecek.

Brad Falchuk ve Ryan Murphy’nin yarattıkları American Horror Story daha önce Murder House, Asylum, Coven, Freak Show ve Hotel olarak ekranlara geldi. İlk sezonu 12, ikinci sezonu 13, üçüncü sezonu 13, dördüncü sezonu 13 ve beşinci sezonu da 12 bölümden oluşmuştu. Altıncı sezonun 13 bölümden oluşması beklenirken Lady Gaga’nın da yine kadroda olacağına kesin gözüyle bakılıyor. Dizinin 5. sezonu devam ederken, Lady Gaga’ya 6. sezonda da yer alıp almayacağı konusunda bir teklif götürüldü ve Gaga’nın bu teklife evet dediği söylendi. Resmi olarak bu birliktelik yeniden duyurulmasa da ilerleyen zamanlarda oyuncu kadrosu açıklandığında, Lady Gaga’nın isminin ilk sırada olacağından eminiz.

1 Comment

  • TaylorFan, 31 Mayıs 2016 @ 19:11

    6. Sezon da Taylor momsen ın yer almasını cidden isterdim. Bu delice olurdu. Taylor bu dizi için yaratılmış resmen. Rock Queen inimizin ziyan olmasını istemem.

Bir cevap yazın