Gelmiş geçmiş yabancı diziler arasında gösterilen Sherlock, bu yıl ekranlara gelen yeni yıl özel bölümüyle birlikte büyük bir izlenme oranı elde ederek ne kadar çok özlendiğini ortaya koydu. Sherlock dizisi son yıllarda izlediğimiz en kaliteli, en sürükleyici yapımların başında geliyor. Benedict Cumberbatch ve Martin Freeman ikilisinin olağanüstü performanslarıyla her sezonu iple çektiğimiz Sherlock’un yeni sezonu için ise biraz daha beklememiz gerekecek.

Sir Arthur Conan Doyle’un romanından beyaz perdeye ve televizyona defalarca uyarlanan Dedektif Sherlock Holmes’ün hikayesi Sherlock dizisiyle en iyi uyarlamalardan birisi olarak gösteriliyor. İlk sezonuyla 1.5 saatten oluşan 3 bölüm olarak izlediğimiz ve kelimenin tam anlamıyla seyirciyi büyüleyen Sherlock, ilerleyen sezonlarda da bu başarısını sürdürerek büyük başarılara imza attı. Bölümlerin uzunluğu nedeniyle Sherlock çekimleri de çok uzun sürüyor ve sezon araları oldukça fazla oluyor.

Daha önce 2010, 2012 ve 2014 yılında ekranlara üç sezon boyunca gelen Sherlock, son olarak 2016’ya girerken yayınlanan yeni yıl özel bölümü olan “The Abominable Bride” adlı bölümle ekranlara gelmişti. Yapımcılardan şuana kadar dördüncü sezonla ilgili bir bilgi gelmemesi de bizleri oldukça meraklandıran bir nokta olmuştu. Sonunda dördüncü sezonun 2017 yılı içerisinde seyirciyle buluşacağı kesinleşti. Çekimlerine yakın zamanda başlanacak dördüncü sezonu izlememiz için önümüzde daha bir yıl bulunuyor. Özel bölümün dışında dizinin üç yıl ara veriyor olması diziye nasıl bir katkı yapacak, bunun yanıtını da hep birlikte göreceğiz. Kişisel fikrimiz, bu tip bir prodüksiyonun böylesine harika bir projenin üç yıl sonra da olsa izleneceği, ancak verilen araların gerçekten çok ama çok uzun olduğu yönünde. Bu aralar tıpkı 2010 ve 2012 yılında olduğu gibi daha az tutulabilirdi.

Bir cevap yazın