Richard K.Morgan‘ın 2002 yılında yayınladığı Takeshi Kovacs serisinin ilk kitabı Altered Carbon ekranlara uyarlanıyor. Bilim kurgu romanı oldukça büyük bir ilgi görmüş, en çok satanlar listesinde ilk sıralara yükselmişti. Netflix‘in vermiş olduğu siparişle birlikte ilk sezonu 10 bölümden oluşacak dizi için çalışmalar başladı.

Siber punk bilimkurgu türünde, kendi alanında oldukça başarılı eleştirilere sahip olan Altered Carbon, Latea Kalogridis‘in dikkatini çekmiş ve onun tarafından kitabın uyarlama hakları satın alınmıştı. Kalogridis daha önce Terminator: Genisys, Shutter Island ve Alexander gibi filmlerin senaryolarını yazmış ve yapımlarında bulunmuştu. Netflix’in siparişi de yine Kalogridis tarafından kaleme alınacak ve on bölüm olarak hazırlanacak. İlerleyen bölümlere göre de diziye ek siparişler, sezonlar gelip gelmeyeceği netleşecek. Kalogridis’in dizinin senaryosunun yanı sıra yapımında da yer alacağı belirtildi.

Kitabın hikayesi ise şöyleydi:

Richard Morgan’ın ödüllü romanı 500 yıl sonra, 25. yüzyılda geçmektedir. Hikayeye göre tüm insanlar vücutlarını ve ruhlarını farklı bedenlere, zihinlere transfer edebilmektedir. Ölüm artık kalıcı bir durum değildir. Ölümlü bedenler, ölüm sonrasında da aktarmalar sayesinde farklı bedenlerde hayat bulabilmektedir. Eski bir asker olan Takeshi Kovacs’ın sıra dışı hayatı anlatılmaktadır.

Netflix’in bu atılımı kitaba bağlı kalınarak, başarılı bir şekilde ekranlara uyarlanırsa önümüzdeki yıl için oldukça ses getirecek bir proje olacaktır. Dizinin şuan için oyuncu kadrosundan, yayın tarihine merak edilen sorularına yanıt verilmedi. Yeni detaylar geldikçe bizler de sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Bir cevap yazın