HBO’da yayınlanan, ekranların rekortmen dizisi Game of Thrones‘ta geri sayım devam ediyor. Heyecanlı bekleyiş sürerken, dizinin yeni sezonundan 3 adet yeni teaser yayınlandı. Yayınlanan görüntülerde Targaryen, Stark ve Lannister hanelerinden kesitler mevcut. 5. sezonuyla oldukça şaşırtıcı ve merak uyandırıcı bir sezon finali yapılan Game of Thrones’ta; özellikle gözler Jon Snow’un geleceğine çevrilmiş durumda.

Son haftalarda George R.R. Martin’in kitabın sonunu henüz hazırlayamadığının ortaya çıkmasıyla birlikte yeni sezonun ilerleyişinin nasıl süreceğine dair söylentiler ayyuka çıkmışken, Game of Thrones yapımcıları bunun bir problem olmayacağına yönelik açıklamalarda bulunmaya devam ediyor. Dizinin resmi hesaplarından paylaşılan videolarda Lannister ailesinin parçalanmış sancağı görünüyor. “Güçsüz ve zavallıyız ancak birlikte imparatorluğu alt edebiliriz” mesajı yer alırken; Targaryen ailesinin görüntülerinde de Daenerys Targaryen’e yönelik bir mesaj öne çıkıyor. Görüntülerdeki Dothraki savaşçısı:”Sen hiçliğin kraliçesisin” diyerek Danerys’e yönelik ağır bir eleştiride bulunuyor.

Stark cephesinde ise videoda Ramsay Bolton yer alıyor. Bolton kendisini Kış Diyarı’nın lordu olarak ilan ediyor. Özetle her haneyi oldukça zorlu günlerin ve taht yolunda iddialı isimlerin savaşının beklediği ortada. Özellikle Stark ve Targaryen cephelerinde durum daha da karışacak gibi görünüyor. 6. sezonuyla 24 Nisan 2016 akşamı ekranlara geri dönecek Game of Thrones’u büyük bir merakla bekliyoruz. HBO’nun kitaptan devam edemeceği bölümlerin devamı nasıl olacak, daha sonra bu durumu nasıl toparlayacaklar hep birlikte göreceğiz.

Yayınlanan yeni tanıtımları aşağıdaki videolardan izleyebilirsiniz:

Bir cevap yazın