Genellikle soğuk kış günlerinde evimize kapanır, pek dışarı çıkmaz ve televizyon karşısında vakit öldürürüz. Yaz aylarına göre daha seyrek sosyal hayata katıldığınız dönemleri daha iyi değerlendirebilirsiniz. Öyle ki biraz yabancı dizi takip ediyor ve seviyorsanız, elinize çayınızı, kahvenizi alır hali hazırda izlenecek bir yabancı dizi arar durursunuz. İşte yeni ve güzel bir dizi bulamadığınız o dönemde bu haber aklınızın bir köşesinde olsun. Çünkü bu kış başlayan/başlayacak en iyi 7 yabancı dizinin tanıtım ve fragmanları bu haberde yer alıyor!

Jessica Jones Konusu Nedir?

Jessica Jones

Netflix ve Marvel‘in ortaklaşa yürüttükleri proje olan Jessica Jones 20 Kasım Cuma günü yayınlanmaya başladı. Netflix tarafından ilk sezonunun bütün bölümleri aynı anda yayınlanan dizi IMDb‘ye 9.0 gibi bir puan ile giriş yapmış ve sonradan 8.7’lere iniş yapmıştı. Kadrosunda Rachael Taylor, Krysten Ritter ve David Tennant gibi isimlerin yer aldığı yapım fantastik türde yer alıyor ve konusu ile oldukça dikkat çekici görünüyor. Kimyasal bir sızıntı sonrası Jessica Jones, insanüstü bir güce kavuşur ve bunu herkesten saklamaya çalışır. Özel dedektiflik yapan Jones, saklandığı ve sıradan bir dönem yaşadığı sırada, düşmanı Killgrave‘in geri dönmesiyle birlikte tekrar aksiyon ve maceranın içerisine düşecektir.

Jessica Jones Fragmanı

South of Hell Konusu Nedir?

South_of_hell_konusu

27 Kasım Cuma günü yayınlanmaya başlayan ve kadrosunda Mena Suvari, Zachary Booth, Lamman Rucker ve Pauline Singer gibi isimlerin yer aldığı South of Hell‘in konusu oldukça dikkat çekici görünüyor. Süper kahramanlar, şeytanlar ve uzaylıların aynı karede oldukları bir diziden bahsediyorum. Fantastik türde karşımıza çıkan yapım, korku ve gerilim ögeleri ile destekleniyor. İçindeki şeytandan kurtulmaya çalışan bir kadının başından geçen aksiyon dolu maceranın ilk sezonu 8 bölümlük deneme olarak yayınlanacak ve işler yolunda giderse devam kararı çıkacak.

South of Hell Fragmanı

https://youtu.be/yMlR2zZPZV0

Childhood’s End Konusu Nedir?

Childhood's_End_Konusu

2015 yılının Aralık ayında yayınlanmaya başlayacak ve mini dizi türünde yer alacak Childhood’s End dizisinin kadrosunda Daisy Betts, Charles Dance, Osy Ikhile ve Julian McMahon yer alacak. Bilim kurgu türünde yer alacak dizide, dünyanın kontrolünün bir uzaylı ırkı tarafından ele geçirildiği dönem anlatılıyor. 6 bölüm olarak planlanan diziyi merakla bekliyoruz.

Childhood’s End Fragmanı

The Expanse Konusu Nedir?

the_expanse

Son yıllarda yayınladığı başarılı fantastik, bilim kurgu dizileri ile dikkatleri üzerine çeken SyFy kanalının yeni dizisi The Expanse 14 Aralık tarihinde yayınlanmaya başlayacak. İlk sezonu 10 bölümden oluşacak dizinin kadrosunda Thomas Jane, Steven Strait, Cas Anvar ve Dominique Tipper gibi isimler yer alacak. Dizinin konusu ise, teknolojinin gelişmesiyle birlikte günümüzden tam iki yüzyıl sonra insanların uzayda medeniyet kurması imkansızlık halinden çıkmış ve gerçek olmuştur. Çeşitli koloniler kurarak uzayda yaşamaya başlayan insanlığın heyecan dolu hikayesini merakla bekliyoruz.

The Expanse Fragmanı

https://youtu.be/vigQp8_xhQQ

Lucifer Konusu Nedir?

Lucifer

İlk sezon birinci bölümü 2015 yılında yayınlanan ve nabız ölçümü yapılan Lucifer‘ın yeni bölümleri 25 Ocak 2016 tarihinde kaldığı yerden yayınlanacak. Kadrosunda Tom Ellis, Lauren German, Lesley Ann Brandt ve Kevin Alejandro gibi isimlerin yer aldığı dizide, şeytanın cehennemi terk ederek dünyaya inmesi ve burada bir bar satın alarak emeklilik hayatı sürmesi anlatılacak. Birçok kesimden tepki alan yapımda şeytanın şirin gösterilmesi dikkat çekmişti.

Lucifer Fragmanı

The Shannara Chronicles Konusu Nedir?

The Shannara Chronicles

16 Ocak 2016 tarihinde ilk bölümü ile MTV‘de karşımıza çıkacak olan yeni dizi The Shannara Chronicles‘in kadrosunda Ivana Baquero, Manu Bennett, Emilia Burns, Austin Butler ve Poppy Drayton gibi isimler yer alacak. Macera, bilim kurgu ve fantastik türde yer alacak dizi Terry Brooks‘un fantastik serisinden küçük ekrana uyarlanıyor.

The Shannara Chronicles Fragmanı

Colony Konusu Nedir?

Colony

14 Ocak 2016 tarihinde yayınlanmaya başlayacak Colony dizisini Lost, Bates Motel ve The Strain gibi önemli yapımlarda da imzası bulunan Carlton Cuse yazdı. USA Network kanalında yayınlanacak dizinin kadrosunda Josh Holloway, Sarah Wayne Callies, Gonzalo Menendez ve Becky Wu gibi isimler yer alacak. Her bir bölümü ortalama 42 dakika sürecek dizinin ilk sezonu toplam 10 bölümden oluşacak. Dizinin konusu ise; uzaylı istilasıyla mücadele etmeye çalışan eski bir FBI ajanının öyküsü. Eski ajan rolüyle bizleri selamlayacak başarılı isim Holloway yapımda karşımıza Will Bowman karakteri ile çıkacak. Bol aksiyon, macera ve gerilim vaad eden yapımı merakla bekliyoruz.

Colony Fragmanı

4 Comments

 • ahmetbul, 28 Kasım 2015 @ 17:07

  chilhoods çok hoşuma gitti.

 • Yahya, 1 Aralık 2015 @ 02:47

  Daha önce de dediğim gibi Colony’i merakla bekliyorum. Shannara Chronicles’de aynı şekilde. Jessica Jones’in ise 9. bölümündeyim. Diziye sırf David Tennant için başlamıştım, kendisini doğru düzgün, yanlış hatırlamıyorsam, 5. bölümden sonra görmeye başladık ve dizi o bölümden itibaren gerçekten çok iyi devam ediyor.

 • ahmetbul, 1 Aralık 2015 @ 16:24

  jessica jonesta hakettiğini alıyor.

 • LeylaKoparan, 1 Aralık 2015 @ 17:40

  Jessica Jones’a başladım ilk sezonun 8 bölümünü izledim. gerçekten güzel bir dizi. Başlarda durgun da gitse sonradan kendine bağlıyor insanı

Bir cevap yazın