AMC kanalında 2010 yılında yayınlanmaya başlayan ve dünya genelinde büyük bir hayran kitlesi bulunan The Walking Dead‘in efsane karakteri Daryl‘e hayat veren Norman Reedus, Hürriyet‘e güzel bir röportaj verdi.

the-walking-dead-season-4-norman-reedus

Tam altı sezondur yapımda yer alan ve etrafı zombiler ile çevrili, yeri geldiğinde üstü başı kan revan içerisinde kalan ama ondan da mutlusu olmayan bir yaşam öyküsü bu. GQ Türkiye tarafından ‘Yılın Uluslararası Şöhreti‘ seçilen başarılı oyuncu birbirinden güzel açıklamalarda bulunmuş.

Öyle ki The Walking Dead ekibi tarafından oyunculuk teklifi geleceği sıralarda Reedus‘un tam da oyunculuğu bırakacağı iddia edilmişti. Bu iddialara “Yanlış anlamayın, çok umutsuz birisi değilim. Ancak sıkıldığım bir dönemdi. Uzun yıllardır setlerde yer alıyordum ve orası kendimi iyi hissettiğim bir yer değildi. Ya da oyunculuk bana göre değildi, ben de kendimi heykel ve fotoğraflara vermeliyim diye düşündüm.” diyerek oyunculuğu bırakmanın eşiğinden döndüğünü anlatıyordu Reedus.

Kendisi için sergi, fotoğraf ve heykelin bir hobiden fazlasını olduğunu da belirten başarılı oyuncu, “Kendimi bildim bileli bu işleri çok seviyorum ve içerisinde yer almak istiyorum. Bazen bir aile yemeğinde, bazen ise bir seyahatte ilham geliyor, ışık yakıyor, bir şeyler söyleme ihtiyacı hissediyorum.” Fotoğraf sergisinde Rusya’dan ve Almanya’dan da fotoğraflar olduğunu ekliyordu yılın şöhreti.

Fotoğraf sergisinde İstanbul’un yer alıp almadığı sorulduğunda ise, “Türkiye’ye hiç gitmedim. Sanatçı arkadaşlarımdan ve çevremden Türkiye ve İstanbul hakkında harika şeyler duyuyorum. Özellikle fotoğrafa, sanata merak duyanlar için gizli bir cevher ve ilham noktası olduğunu düşünüyorum. Bazı sanatçı arkadaşlarımın oyuncu olduğumdan bile haberleri yok, biz sadece ülkeleri, sanatları konuşuyoruz ki aynı durum oyuncu arkadaşlarım içinde geçerli, onlar da bir sergim olduğunu bilmiyorlar.” diyor başarılı oyuncu.

GQ Türkiye ve dünyada birçok dergi tarafından ‘yılın şöhreti’ gibi ödüllerin verilmesi, ‘şık ve tarz görünme’ baskısı yaratıyor mu acaba diye merak edenler için ise, “Tarzıma kafa yormuyorum, zamanımı da harcamıyorum. Zaten kanla kaplı bir dizide oynuyorum. Yılın yarısından çoğunda kanlar içerisinde, toza, kire batmış vaziyetteyim. Uçağa yetişmek için setten kanlar içerisinde çıktığım ve yüzümdeki kanları uçakta temizlediğim çok oluıyor.” diyerek sözlerini tamamlıyor.

7 Comments

Bir cevap yazın