Now Reading:

Westworld’ü Başarılı Yapan 5 Sebep

Westworld’ü Başarılı Yapan 5 Sebep

Küçük ekranın hareketli olduğu son zamanlarda dikkatleri en çok çeken ve bir anda popüler bir konuma gelen Westworld dizisi nasıl bu kadar başarılı oldu? Hem de daha ilk iki bölümü yayınlanmasına rağmen…

Mükemmel Kadro

Klasik bir hikayenin uyarlanmasında en önemli noktalardan birisi dizinin kadrosunda geçmektedir. Öyle ki karakterler en ince ayrıntısına kadar incelenmeli ve kusursuz seçilmelidir. İşte Westworld‘de de aynen böyle oluyor. Anthony Hopkins, Jeffrey Wright, Rachel Evan Wood ve Ed Harris

Şiddet ve Kan

Kimsenin itiraz edemeyeceği bir durum var; dizi izlemeyi seven herkes gerçekçi sahneleri daha çok arzlar. Bu sevgimizi daha önce Game of Thrones ve Spartacus kanıtladı. Westworld‘ün de yarattığı şiddet dünyası oldukça gerçekçi ve başarılı. Diziyi izlerken sürekli “Gerçekten o karakter öldü mü?” diye kendi kendinize soruyorsunuzdur.

Yapım Bütçesi

Hayatın her alanında olduğu gibi dizi sektöründe de kalite pahalıya mal oluyor. Westworld‘ün ilk sezon bütçesi bile diziyi izlememiz için bir sebep çünkü tamı tamına 100 milyon dolardan bahsediyoruz!

Başarılı Uyarlama

Dizi dünyasında son zamanlarda oldukça popüler olan bir durum söz konusu, o da uyarlama… Ancak Westworld o sürekli karşılaşmaya başladığımız uyarlamalardan farklı, çünkü uyarlanmaya çok müsait bir konusu var. 43 yıl önce film olarak çekilen Westworld kısa zaman içinde bilim kurgu dünyası için büyük bir efsaneye dönüştü.

Mükemmel Yaratıcı Kadrosu

Dizinin yayınlandığı HBO kanalı bile büyük bir referans kaynağı iken yapımcı kadrosunun kalitesi farkını ortaya koyuyor. Öyle ki Westworld‘ün senaryosunu Jonathan Nolan ve Lisa Joy kaleme alıyor. Kamera arkasında ise usta isim J.J. Abrams yer alıyor.

Yorum Yapın

Mail adresiniz gizli tutulacaktır. Lütfen gerekli olan tüm yerleri doldurunuz *

Kelime Girin