Ne Oldu?

The Walking Dead 6. Sezon 3. Bölüm İnceleme

Geçtiğimiz sezon sona erdiğinde, yeni sezonun son derece kanlı ve bir o kadar da üzücü olaylarla geçeceğini söyleyen The Walking Dead yapımcıları haksız çıkmıyor. The Walking Dead 6. sezon 3. bölümünün ardından tüm zamanların en iyi bölümlerinden birisini izlemiş olabiliriz hissiyle birlikte inceleme yazımıza başlayalım.

Yazının devamı bölüm ile ilgili spoiler içermektedir. 

Öncelikle şunu net bir şekilde söyleyebilirim. The Walking Dead’in genellikle tüm sezon başlangıçları orta-yüksek hızda başlar, ilerleyen bölümlerde bu hız kademe kademe düşer ve sezon finaline yaklaşıldığında vites arttırılır. Sezon finalinde çok büyük bir olay yaşanır ve aylarca yeni sezon beklenir. Zaman zaman bölümleri sardırarak izlemek zorunda kalmış bizler, bu sezon ışık görmüş tavşan gibi ekrana kilitlenmiş ve soluksuz bir şekilde The Walking Dead izliyoruz.

6. sezon 2. bölümünde Alexandria’ya saldıran kurtlar grubu (the wolfs) ve orada yaşayan sakinlerin verdiği ölüm – kalım mücadelesini izlemiş; Carol’a bir önceki inceleme yazımızda methiyeler düzmüştük. Morgan, Carol, Carl, Maggie ve Alexandria sakinleri tek başlarına büyük bir saldırıyı göğüslerken; Rick, Michonne, Darly, Glenn gibi önemli isimler de yüzlerce zombiden oluşan sürüyü Alexandria’dan uzak tutmaya çalışıyorlardı. 2. bölümde Rick’in ekibini hiç görmemiştik ve Carol sayesinde Alexandria’nın tekrar güvende olduğunu öğrenip, bölümü sonlandırmıştık.

6. sezon 3. bölümünde ise Rick ve diğerlerini izledik. Korna sesi duyulduğu an itibariyle yaşananlar bu defa onların tarafından gösteriliyordu. Zombilerin sese doğru gitmeleri, sürünün bölünmesi ve Alexandria’nın tehlikeye girmesi belki de diğerlerinin kaçınılmaz sonu olabilecekti. Bunu önlemek adına sürüyü kontrol altına almak adına bir şeyler yapılması gerekiyordu. Michonne, Glenn ve diğerleri Rick’ten ayrılıp destek vermek için yola çıktı. Bu esnada korna sesi kesildi.

Glenn ve Nicholas diğerlerinden ayrılarak, büyük bir binayı ateşe vermeye ve zombilerin dikkatini o yöne çekmeye çalıştı. Bu esnada Michonne’un grubu kısa süreliğine girdikleri binada mahsur kaldı fakat kurtularak kaçmayı başardılar. Nicholas daha önceden o bölgeye hakimdi, o nedenle Glenn onu izleyerek yakacakları binaya doğru ilerledi. Yakmayı planladıkları bina çoktan yanmış, neredeyse küle dönmüştü. Farklı bir bina bulmaya çalışırken, bir anda çıkmaz sokağa girdiler ve etrafları hızla zombiler tarafından kuşatılmaya başladı. Nicholas ile birlikte bir çöp konteynerinin üzerine çıktılar ve beklemeye başladılar. Nicholas’ın garip davranışlarını Glenn fark etti ve onu kendisine gelmesi konusunda uyardı. Ancak Nicholas için hayatın bir anlamı kalmamış, içinde bulundukları durum ona göre sonları olacaktı. Nicholas bu esnada silahla kendisini vurdu ve Glenn ile birlikte konteynerin üzerinden zombilerin içerisine düştü. O an The Walking Dead izleyicileri bir mucize beklemeye başladı. Çünkü zombiler acımasızca onlara saldırmış, yemeye başlamıştı. Burada Glenn’in mi yoksa onun üzerine düşen Nicholas’ın mı yenildiğini göremeden bölüm sonlandı.

Çizgi romandan aşina olduğumuz bölümler dizi ile eş zamanlı olarak ilerlemeye başladı. Glenn’in ölümünün Negan’ın elinden olacağını biliyor, Negan’ın önümüzdeki sezon diziye gireceğini tahmin ediyorduk. Daha önce zombilerin etlerini, vücutlarına sararak onlardan gizlenen Rick ve Glenn’i hatırlayacaksınız. Acaba yine aynı şey olabilir mi? Nicholas’ı yedikten sonra Glenn’i fark etmeyebilirler mi?

Önümüzdeki hafta tüm bu sorulara yanıt almayı beklerken, Glenn’in The Walking Dead’in sezon çekimlerinin hepsinde yer aldığı iddialarını da hatırlatarak yazımıza burada son veriyoruz.

dizimood

Türkiye'nin lider yabancı dizi haber sitesi. Güncel dizi haberleri, fragmanlar, tanıtım ve oyuncu dosyaları.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu