Ne Oldu?

The Walking Dead 5. Sezon 9. Bölüm

Bekledik, bekledik, bekledik ve sonunda The Walking Dead; 5. sezonun 9. bölümüyle geri döndü! The Walking Dead’in What Happened and What’s Going On bölümünü izledikten sonra tek söyleyebildiğim: “Verilen uzun araya değdi.” oldu.

Yazının bundan sonraki bölümleri Spoiler içermektedir, dikkat! 

8. bölümde tam bir karmaşa yaşanmış, Beth‘in ölümü bizimkileri alt üst etmişti. Dram yüklü bir bölümden sonra verilen uzun ara, dram dozunun artmasıyla devam etti. Bana göre dizinin en önemli karakterlerinden Tyreese‘di. Geçmiş zaman kullanıyorum çünkü 9. bölüm Tyreese’in beklenmedik ölümüyle hepimizi şaşırttı.

Gerçekten sıradan bir zombi, macera ya da aksiyon dizisi değil The Walking Dead. Her an hayatın gerçeklerini gözler önüne seriyor, beklenmedik anlarda beklenmedik olaylara tanık olmamızı sağlıyor. Kimi izleyenlere göre dizi yavaş bir şekilde ilerliyor. Bence tam olması gerektiği gibi, hatta çok daha iyi bir şekilde ilerliyor. Birçok önemli, hayati noktalarda yer alan karakterlerden Beth, Tyreese kolay kolay öldürülüp, üzeri kapatılabilecek karakterler değil. Kaldı ki bu bölümde bunu çok daha ayrıntılı olarak gördük. Vali‘den tutun da Beth’e kadar hayatını kaybeden birçok karakter Tyreese’in gel-git anlarında ortaya çıkarak kolay bir şekilde unutulmayacak karakterler olduğunu gösterdiler.  

1 2Sonraki sayfa

Umut C

#dizimood kurucusu, yabancı dizi izlemeyi sever.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu