Now Reading:

The Walking Dead 5. Sezon 11. Bölüm İncelemesi

The Walking Dead 5. Sezon 11. Bölüm İncelemesi

Geçen hafta The Walking Dead 5. Sezon 10. Bölüm incelemesini yapmıştım. Ve 11. Bölümde bizi çok daha aksiyonu, heyecanı bol bir bölümün beklediğini söylemiştim. Beklentilerimin sonuçsuz kalmadığını söyleyebilirim.

Not: Yazının devamı ağır şekilde spoiler içermektedir. Henüz 11. bölümü izlemediyseniz, dikkatli olun.

İlk olarak gelin 11. bölüm tanıtım videosunu izleyelim.

https://www.youtube.com/watch?v=cQ4FGk7eRkk

10. Bölümde Aaron ile tanışmıştık. Bir anda ekibimizin karşısına çıkmış ve onlara yiyecek, içecek; en önemlisi güvenli bir sığınaktan bahsetmişti. Daha doğrusu Aaron’a göre bir “topluluk”. The Walking Dead’in çizgi romanında da geçen Aaron karakteri Rick ve diğerlerini ikna ederek 3 yıla yakın bir süre orada yaşamalarını sağlayacaktı.

Aaron

Aaron

11. Bölümde Aaron’ı Rick‘in yanına götürdüler. Rick bir güzel sorguladı, endişelerini bir nebze de olsa gidermeye çalıştı. Aaron bahsettiği topluluktan fotoğrafları Rick’e göstererek varlığının doğru olduğunu kanıtlamaya çalıştı. Tabii ki Rick’in böyle bir durumda hemen inanmasını beklemek güç olurdu. Michonne ve diğerleri olaya balıklama atlayarak Aaron’ın bahsettiği noktada onları bekleyen bir araç olup olmadığını kontrol etmek için gitti. Gerçekten de doğruydu. Bir araba ve karavan orada bekliyordu. Ardından Michonne ipleri eline aldı ve ekibi ikna etmek için büyük bir çaba gösterdi. Bu noktalarda Rick’in liderliğinin de tamamen kaybolduğunu söylemek yanlış olmaz. Her ne kadar onu lider olarak görseler de son zamanlarda hiçbir kararı Rick tek başına alamıyor.

Rick kısa bir şiddetli sorgudan sonra Aaron’a güvendi ve yola koyuldular. Aslında Rick sadece yola çıkmak için güvendi diyebilirim, uzun vadede ne kadar güvenip güvenmediğini veya bahsedilen toplulukta ne kadar güvenli olacaklarını tartışabiliriz. Daha önce Vali‘nin köyünü ve Terminus olayını unutmadık çünkü.

The-Walking_Dead_season_5_episode_11

Bu bölüm 10. Bölüme göre gerçekten çok hareketli ve akıcıydı. 2 araçla birlikte yola çıkan ekibimiz Rick’in inadı nedeniyle 16. yol yerine, 23. yoldan topluluğa ulaşmaya çalıştı. Rick’in 23. yoldan gidelim dayatması gerçekten anlamsızdı. Kaldı ki yol üzerinde karşılaştıkları düzinelerce zombi ve grubun 2’ye bölünmesi sonucunda karakterlerden birisi hayatını kaybedebilirdi. Bu da Rick’in yanlış tercihinden kaynaklanacaktı.

Share This Articles
Yazar:

Türkiye'nin lider yabancı dizi haber sitesi. Güncel dizi haberleri, fragmanlar, tanıtım ve oyuncu dosyaları.

Yorum Yapın

Mail adresiniz gizli tutulacaktır. Lütfen gerekli olan tüm yerleri doldurunuz *

Input your search keywords and press Enter.