Ne Oldu?

Better Call Saul 1. Sezon 4. Bölüm

Better Call Saul dizisinin konusu, oyuncuları ve yapımla ilgili geniş bilgileri sizlerle daha önce paylaşmıştık.

Not: Bu yazı Better Call Saul 1. Sezon 4. Bölümüyle ilgili spoiler içermektedir.

İlk üç bölümünün ardından Better Call Saul’un 1. Sezon, 4. Bölümü yayınlandı. Sabırsızlıkla beklediğim yeni bölümü, bir solukta izledim ve hemen düşüncelerimi paylaşmak için ışık hızıyla yazıya başladım. Giderek oturan kimliğiyle dizi daha eğlenceli ve heyecanlı bir hal almaya başladı dersem yanlış olmaz. İlk üç bölümde James McGill‘in çömez, zayıf ve gerçekten de ezik bir avukat imajını izlemiş, bu adam nasıl oldu da Saul Goodman‘a dönüştü sorularını sormuştuk. İşte böylesine zayıf bir avukatın, suçluların bir numaralı avukatı Saul Goodman’a dönüş hikayesini anlatan dizide, yavaş yavaş taşlar yerine oturmaya başladı.

Yüklü miktarda zimmetine para geçiren Craig ve Betsy Kettleman çifti evlerine hırsız girmiş imajı verip ortadan kaybolmuştu. Aslında polis ve çiftin avukatları dahil olayın bu şekilde olduğuna inanıyordu. Ancak James McGill olayın bu şekilde olmadığını Mike Enhramtraut söylediğinde araştırmaya başladı. Çift evlerinin 8 km uzağında çocuklarıyla birlikte bir çadır kurmuş ve kamp yapıyordu. 3. Bölümde James McGill çiftin yerini bulmuş oldu.

Jimmy James McGill, Kettleman'ların çadırına baskın yaptı.
Jimmy James McGill, Kettleman’ların çadırına baskın yaptı.

4. Bölümde Craig ve Betsy James McGill’e para teklif etti ve sadece kamp kurmuşlar hikayesi ile konunun üzerini örtmeye çalıştılar. Haliyle boğazına kadar borca batmış James McGill bu kadar büyük bir parayı geri çeviremezdi. Zaten karakter olarak da bu tip durumlara alışkın olduğunu söyleyebiliriz.

Bu noktalara gelmeden önce 4. Bölümün açılış sahnelerinde James McGill’in daha genç olduğu yıllara gittik. Bir bardan arkadaşıyla beraber çıkıp dar, karanlık bir sokakta yürümeye başladılar. Daha sonra arkadaşı yerde bir cüzdan, az daha ileride çöp konteynırının yanında yatan bir adam buldu. James’in arkadaşı cüzdandaki paraları alırken, o da adamın kolundaki saate göz dikmişti. Ardından saatin markasının Rolex olduğunu gören diğer adam James’e cebindeki tüm parayı vererek saati aldı. Koşarak James’in yanından uzaklaştı ve kayboldu. O ana kadar James’in kazık yediğini düşünürken, James ve yerde yatan kişinin arkadaş olduklarını; saatin çakma bir Rolex olduğunu gördük. Aynı numarayı birçok kişiye yapmışlardı. Bu sahne gerçekten de kurgu ve oyunculuk olarak inanılmaz derecede iyiydi.

better-call-saul-image-hero-1-600x399

1 2Sonraki sayfa

Umut C

#dizimood kurucusu, yabancı dizi izlemeyi sever.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu