TNT‘nin kıyamet sonrası dizisi The Last Ship 22 Haziran Pazar günü sezon prömiyerini yaptı. William Brinkley’nin aynı adlı romanından uyarlanan dizi, yayınlandığı ilk bölümden itibaren kısmen başarılı bir performans sergiledi ve 2. sezon onayını aldı. Michael Bay’in yapımcılığını üstlendiği The Last Ship’in 2. sezonu 2015’te başlayacak, henüz yayın zamanı belli değil.

  • Format: Drama
  • the-last-shipTür: Kıyamet Sonrası
  • Oyuncular: Eric Dane, Rhona Mitra, Adam Baldwin, Charles Parnell, Travis Van Winkle
  • İlk sezon bölüm sayısı: 10

Dizinin Konusu

Çok tehlikeli ve sürekli mutasyona uğrayarak değişen bir virüs, dünya genelinde hızla yayılarak, tüm dünya nüfusunun %80’inden fazlasının ölümüne sebep olur. Bu virüs ile ilgili ilk keşfi yapan ve virüsü yakından takip ederek, aşı üretmeye çalışan Dr. Rachel Scott (Rhona Mitra) ABD Deniz Kuvvetlerine bağlı USS Nathan James (DDG-151) gemisi ile kutuplarda virüsün ilkel halini bulmak için yola çıkar.

USS Nathan James gemisinin 217 mürettebatı bu yolculuk süresince evlerinden uzaktadır. Görev süresince telsizle bağlantı kurmaları yasak olduğundan ana kara ile iletişim kurulamaz ve ne olup bittiğinden kimsenin haberi yoktur. Virüsün yarattığı yıkımı öğrendiklerinde, Dr. Scott’a tedavisini üretebilmesi için tüm imkanları sunarlar.

Artık en önemli amaç insanlığın geleceğini kurtarmaktır.

Fragman:

Bir cevap yazın