Now Reading:

Halt and Catch Fire: TANITIM

Halt and Catch Fire: TANITIM

Breaking Bad yapımının bitmesi ve Mad Men gibi bir yapımın sona yaklaşmasının ardından geleceğe yönelik yatırım yapmak isteyen AMC kanalı 2014 yılı yaz aylarında Halt and Catch Fire dizisiyle birlikte bizlerin karşısına çıktı. Yapımın ilk sezonu 10 bölümden oluşurken başrol koltuğunda ise Lee Pace oturuyor.

Tür: Dram
Oyuncular: Lee Pace, Scoot McNairy, Mackenzie Davis
İlk Sezon Bölüm Sayısı: 10

Dizinin Konusu

1980’li yıllarda teknolojinin çıkışa geçmesiyle birlikte Apple ve IBM‘in teknoloji dünyasına hükmetmeye başlaması ve bireysel bilgisayar kullanım alışkanlığının oluşmasının ardından dinamik ve vizyona sahip bir yönetici, iyi bir mühendis ve daha çok genç bir dahinin gözünden dünyaya bakan dizinin yapımcılığını ise Jonathan Lisco üstlenmektedir. Yapımın diğer yapımcıları ise Breaking Bad dizisinde de imzası bulunan Mark Johnson ve Melissa Bernstein‘dir.

Hikayemizin başlangıç noktası ise, Joe MacMillan isimli karakterin kendisini prestijli bir teknoloji şirketine işe aldırmasıyla start alıyor. Cardiff Electric isimli firma kendi sınırları olan orta ölçekli ama biraz da tutucu bir şirkettir. Joe MacMillan kendini işe aldırırken “satışlarınızı arttırabilirim” gibi bir vaatte bulunur. Ardından şirketin sıradan bir aile babası olan çalışan mühendislerinden Gordon Clark‘ın daha eskiden bir dergide yayımlanan makalesini okur. Ardından aradığı kişiyi bulduğunu düşünür. Clark ile görüşerek IBM‘in bir bilgisayarını parçalamayı ve tersine mühendislik uygulamayı teklif eder. Kendi bilgisayar yaratma amacı ile çıktığı yolda bizlerde MacMillan’a eşlik ediyoruz.

Fragman

Share This Articles

Yorum Yapın

Mail adresiniz gizli tutulacaktır. Lütfen gerekli olan tüm yerleri doldurunuz *

Input your search keywords and press Enter.