Now Reading:

How to Get Away with Murder: TANITIM

How to Get Away with Murder: TANITIM

11 sezon boyunca Grey’s Anatomy dizisi ile güzel bir çizgi yakalayan ABC kanalı bu diziden birde Private Practice isimli uzantılı bir yapım yaratmışlardı ve bu yapım da 6 sezon boyunca devam etmişti. 2012 yılında ise Scandal isimli bir yapımla çizgisinde daha da istikrarlı yürüyen kanal seviyesini başka bir boyuta taşımıştı. Muhtemelen fark etmişsinizdir bu 3 yapımın arkasında da Shonda Rhimes ve onun başarılı şirketi ShondaLand yer alıyor. İşte o şirketin son işi How to Get Away with Murder. Yapım 27 Kasım 2014 tarihinde ülkemizde Dizimax Drama kanalında yayınlanmaya başlamıştır.

Tür: Suç, Dram, Gizem
Oyuncular: Viola Davis, Billy Brown, Alfred Enoch
İlk Sezon Bölüm Sayısı: 13

Dizinin Konusu

ABC kanalı yapımın tanıtımını yaparken “Thank God, It’s Thursday“(Şükürler olsun, Bugün Perşembe) sloganını kullanmıştır. İnce bir ayrıntıya yer vermek istiyorum, yukarıda bahsettiğim 3 dizi de Perşembe geceleri yayınlanmaktadır. Yapımın adının Türkçe karşılığı ise tam olarak “Cinayetten Nasıl Yırtarsınız?”. Yapım aslında adında spoiler vererek konusunu belli ediyor. Amerika’nın Philadelphia şehrindeki Middleton Hukuk Okulu’nda Ceza Kanunu dersine konuk oluyoruz. Ders yılı yeni başlamış ve bütün öğrenciler ders için bir araya gelmiştir. Sınıfa profesör Annalise Keating geliyor ve hikayemiz de burada başlamış oluyor. Profesör sadece bir öğretmen değil ayrıca çok başarılı ve idealist bir avukattır. Profesör derslerin derste yani teoride değil pratikte yani sahada öğrenilmesi gerektiğini savunmaktadır. Her ders dönemi zamanında şirketinde yanında çalıştırmak üzere 4 öğrenci seçer. Öğrenciler birbirleriyle hemen yarışa girişir ve bu fırsatı değerlendirmek için ilk ödevlerini hemen alırlar yani profesöre elindeki davayı kazandırmak. Ve öğrenciler arasında rekabet başlıyor. Dizi bu çekişmelerin yanında flashforward tekniğini kullanarak gelecek sahnelerden kesitlerde sunuyor.

Yapımda her bir bölümde profesör Annalise ve öğrencilerden oluşan ekibi bir davayı üstleniyorlar ve dizi bunun etrafında şekilleniyor. Küçük bir dipnot vermek gerekirse de, yapımda tempo hiç düşmüyor diyebilirim. Şimdiden iyi seyirler.

Fragman

https://www.youtube.com/watch?v=_AgfEfATfpE

Share This Articles

Yorum Yapın

Mail adresiniz gizli tutulacaktır. Lütfen gerekli olan tüm yerleri doldurunuz *

Input your search keywords and press Enter.