Yarım asrı biraz geçkin süredir hayatlarımızın içinde yer alan efsane yapım Doctor Who‘nun sıkı bir izleyici kitlesi var ve artık kemikleşmiş bir hayran kitlesi de bulunuyor. Bende o kişilerden birisiyim. Ama hiç izlememiş olanlar ya da sadece adını duymuş ve bir iki bölümüne şöyle göz ucuyla bakmış olanlar için hazırladığım bu hafif “Doctor Who Rehberi” tadında yazımın devamına sizleri alıyım.

1- Gerçekler Acıdır: Çünkü Doctor Who’da en en sevdiğiniz oyuncu bile maksimum üç sezon oynayabilecektir. Ardından ise elveda diyeceğiz ama sizlere bir ipucu, o çok sevdiğiniz kişinin yerine gelen kişiye de aynı sevgiyi hissedeceksiniz.

doktorlar

2- Vedalar Acıdır: Birbirlerini yol arkadaşı olarak gören bu kişilerin cesaretlerine hayran kalacaksınız ve tabi ki acı vedalara da. Zaten Doctor’un da yol arkadaşlarını tanımladığı ve sürekli kullandığı bir cümlesi var. “Her zaman cesurlardı” repliği her şeyi özetliyor. Herkes farklı yerlerden gelse de cesaretleri tek noktadan geliyor.

tannent

3- Göndermeler Tatlıdır: Diziyi izlerken hiç ama hiç beklemediğiniz bir anda harika göndermeler göreceksiniz. Dikkatinizi Doctor Who’ya verin gerisi ayrıntılarda.

capaldiwhofilm3_large

4- Aşk Masalı: Bu yapımdan öyle klasik Türk dizisi tadında aşk masalları beklemeyin çünkü öyle normal bir aşk hikayesi yok. Doctor Who tarihinde pek çok aşk yaşanmıştır ama ben hiç normal bir aşka rastlamadım sıkı durun!

461488_1275995634964_full

1 Comment

Bir cevap yazın