Bir polis karakolu ne kadar eğlenceli ve çılgın olabilir? Polis karakolu denilince hepimizin aklına resmi bir ortam ve ciddi insanlar gelir. Ancak, Fox‘un dizisi Brooklyn Nine-Nine bu alışılmışı yerle bir ediyor ve her hafta 22 dakikalık “kahkahasız” bu durum komedisi, seyircisine bol eğlence vaat ediyor. Peki dizimizin konusuna bakacak olursak, bizleri neler bekliyor?

Tür: Sitcom, Komedi brooklyn-nine-nine-poster
Oyuncular: Terry Crews, Andy Samberg, Stephanie Beatriz
İlk Sezon Bölüm Sayısı: 22

Dizinin Konusu

Brooklyn Nine-Nine, özellikle son zamanlarda örneklerine sıkça rastladığımız kahkahasız bir komedi dizisidir. Dizinin çekimleri ise Single Camera(tek kamera) formatında yapılıyor. Dizinin yaratıcıları ise daha önceden Saturday Night Live ve Park and Recreation‘da beraber çalışan Emmy ödüllü Daniel J. Goor ve Michael Schur. Yani dizinin arkasında sağlam isimler bulunuyor diyebiliriz.

Aslında B99’un uzun uzun anlatılacak bir konusu yok. Yapım, Brooklyn’in 99 numaralı polis bölgesinde yer alan bir karakolda görev yapan bir grup karakol çalışanının ve dedektifin yaşadığı komik ve eğlenceli olayları, bölümlük konular eşliğinde bizlere sunuyor. Kahramanlarımız her bir bölüm birbirinden farklı davaları araştırırken, birbirleriyle yarışmaktan ve başlarını belaya sokmaktan da geri durmuyorlar.

Fragman

Bir cevap yazın