Now Reading:

Breaking Bad: TANITIM

Breaking Bad: TANITIM

Pek fazla proje de görmesek de X Files gibi sağlam bir proje de imzası olan ve Hancock gibi bir filmin yazarı Vince Gilligan tarafından yaratılan Breaking Bad, başrollerinde Mr. White karakterini Bryan Cranston, Skyler White karakterini Anna Gunn ve Jesse Pinkman karakterini ise Aaron Paul canlandırmaktadır.

Tür: Suç, Dram, Psikolojik Gerilim breaking-bad-1-sezon
Oyuncular: Bryan Cranston, Aaron Paul, Anna Gunn
İlk Sezon Bölüm Sayısı: 7

Dizinin Konusu

Walter White‘ın hayatı berbat biçimde ilerlemektedir ve  bir lisede kimya öğretmenidir. Oğlu Walter JR. ise bedensel engelli ve karısı Skyler ise hamiledir. Ailesinin geçimini daha kolay sağlamak için öğretmenlik dışında ek iş olarak oto yıkama işinde çalışmaktadır. Walter White 50 yaşına girdiği bu bunaltıcı dönemde ameliyat edilemeyecek bir kanser türüne yakalandığını öğrenir. Dizinin ilk bölümünün 10-15 dakikasında zaten Walter’ın ne kadar soğukkanlı birisi olduğunu öğreniyoruz. Hasta olduğunu öğrendikten sonra araba yıkama işini de bırakır ve polis olan kayınbiraderi ile bir narkotik operasyona gider, ne olduysa zaten o operasyonda olur ve meth üretiminden yüz binlerce dolar kazanabileceğini idrak eder.

Walter’ın istediği kanserden öldükten sonra eşi ve engelli oğlunun refah içerisinde yaşamalarını sağlamaktır. Narkotik baskını olduğu esnada kaçan kişinin eski kimya sınıfından öğrencisi Jesse Pinkman olduğunu fark eder ve Jesse’yi biraz baskı ve tehdit ile meth üretimi yapmaya ikna eder. Bu noktadan sonra hikayemiz hızlı bir başlangıç yapar ve biraz sakarlık biraz şansızlıkla bu işin altından kalkmaya çalışırlar.

Fragman

Share This Articles

Yorum Yapın

Mail adresiniz gizli tutulacaktır. Lütfen gerekli olan tüm yerleri doldurunuz *

Input your search keywords and press Enter.