Now Reading:

Bitten: TANITIM

Bitten: TANITIM

Alacakaranlık (Twilight) furyasının 2008 yılında başlattığı, kurtadam ve vampirlerin konu alındığı ve doğaüstü temalı, genellikle genç kesimi temeline alan seriler gerek televizyon gerekse sinemada halen popülerliğini koruyor. The Vampires Diaries, Teen Wolf, Hemlock Grove ve Being Human gibi diziler hala yüksek reytingler alırken Kanadalılar, bizim ne eksiğimiz var diyerek biz dizi severler için Bitten‘ı beğenimize sundular.

Tür: Dram, Fantastik, Korku, Gerilim bitten-dizi-poster
Oyuncular: Laura Vandervoort, Greyston Holt, Grey Bryk
İlk Sezon Bölüm Sayısı: 13

Dizinin Konusu

Kanada’nın Space kanalında yayınlanan dizi aslında diğer doğaüstü dizilerdeki gibi değil aksine biraz daha yetişkinlere hitap ediyor. Kelly Armstrong’un Women of the Other World kitap serisinin aynı adlı ilk kitabından uyarlanan Bitten‘ın arkasında XIII:The Series, Eureka, Master of Horror, Lost Girl gibi dizilerin de arkasında bulunan Grant Rosenberg bulunuyor.

Not: Toplam 13 kitap bulunuyor ve dizimizin konusu sadece ilk iki kitaptan yani kurtadamlar kısmı. Diğer kitapların konuları ise cadılar, büyücüler ve vampirlerle alakalı başka hikayelerdir.

Cumartesi akşamları Space kanalında yayınlanan Bitten’ı Amerikalılar ise hemen sonraki Pazartesi akşamı Syfy kanalından izliyorlar. Fazla uzatmadan kısaca dizinin konusundan bahsedecek olursak; Hayatında çeşitli zorluklarla karşılaşmış ve evlatlık bir çocuk olan Elena, hayatının aşkı kurtadam olan Clayton ile evlenip mutlu bir yuva kurarak her şeyin yolunda gitmesini umduğu sırada bir ısırık ile hayatı tamamen değişir ve artık o da bir kurt kadındır. Üstelik ısırılan kadınlar ölürken( Kurt kadın diye bir şey tarihte görülmemiş) Elena türünün tek örneği olarak hayatta kalmıştır. Elena bu durumu kabullenmekte zorlanırken Clayton ile arası bozulur ve Toronto şehrinde kendine yeni bir hayat kurmak için yola çıkar.

Fragman

Share This Articles

Yorum Yapın

Mail adresiniz gizli tutulacaktır. Lütfen gerekli olan tüm yerleri doldurunuz *

Input your search keywords and press Enter.