İngiliz ekranlarından biz dizi severler ile buluşan 3 bölümlük mini dizi Black Mirror, biraz farklı ve gerçekten kaçırmamamız gereken bir yapım. Her bölüm diğerlerinden ayrı oyuncular ve apayrı konular içeren dizinin ana teması ise modern dünyanın tekno-paranoyasıdır. O ne demek? diyenler için dizinin yaratıcısı olan Charlie Brooker‘ın bizler için güzel bir tarifi bulunmaktadır.

Tür: Dram, Bilimkurgu, Aksiyon black+mirror+poster
Oyuncular: Daniel Kaluuya, Brynony Neylan-Francis, Shawn Aldin Burnett
İlk Sezon Bölüm Sayısı: 3

Dizinin Konusu

“Teknoloji bir ilaç ise ki bir ilaca benziyor, peki tam olarak yan etkileri nelerdir? Black Mirror(Kara Ayna) dizisi keyif ile huzursuzluk arasındaki bu alanda kurgulanıyor”.

Dizide ise “Kara Ayna“yı her duvarda, her masada, herkesin avucunda göreceksiniz. Televizyon, monitör, akıllı telefonların parlak ve soğuk ekranı. Black Mirror, İngiliz Channel 4 kanalında yayınlanıyor ve her bölümü birbirinden bağımsız kısa film tadında. Öyle ki her biri farklı yazarlar, yönetmen ve oyunculara sahip. Üstelik süreleri bile farklı. Dizinin ortak paydası ise hayatımızı kolaylaştırması beklenen teknolojinin bizleri nasıl avucuna aldığını ve sosyal yaşantımızı nasıl alt üst ettiğini konu alıyor.

Fragman

2 Comments

Bir cevap yazın