Ne Oldu?

Better Call Saul 1. Sezon 1. Bölüm

2008-2013 yılları arasında, AMC‘de yayınlanan Breaking Bad, 2’si Altın Küre olmak üzere, 100’ün üzerinde ödül topladı. Reyting rekorlarını alt üst etti, milyonları ekran başına topladı. Bittiği zaman izleyenler derin bir boşluğa düştü. Dizinin bitmesine az bir süre kala, biz bu diziden bir spin-off çıkartır mıyız? Düşüncesiyle Better Call Saul projesinin adımları atıldı. Breaking Bad hayranlarının mutlulukla karşıladığı spin-off düşüncesinin, Saul Goodman ile alakalı olması bu mutluluğu daha da katlamış oldu.

Olacak mı, ne zaman yayınlanacak, kimler oynuyor derken Better Call SaulUno” isimli bölümüyle yayınlandı. The Walking Dead‘in arkasından yayınlanması ve ilk prömiyerinin Grammy ödülleri ile aynı gün olacak olması reyting konusunda kanalı düşündüren faktörlerdi. Ancak kimsenin beklemediği bir şey oldu ve Better Call Saul izlenme rekoru kırdı. (Bknz: better call saul)

Dikkat yazının bundan sonrası Spoiler içermektedir! 

better+call+saul

Breaking Bad’e nefis bir gönderme ile, retro bir açılışla başladı dizi. Breaking Bad’in son zamanlarındaki Saul Goodman‘ı kimliğini gizlemiş, insanlardan korkar bir şekilde, fırında çalışırken bulduk. Derken bir anda bütün olayların öncesine, yani daha Jimmy McGill‘in Saul Goodman olmadığı yıllara döndük.

1 2Sonraki sayfa

Umut C

#dizimood kurucusu, yabancı dizi izlemeyi sever.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu