The Walking Dead 6. sezon 2. bölümünde karşılaştığımız Enid ve her tarafa yazdığı JSS kelimesinin ne anlama geldiğine dair ipuçlarını sizlerle paylaşacağız. Yazının devamı karaktere yönelik spoiler içermektedir.

Anne ve babasıyla birlikte bozulan araçlarının içinde beklerken gördüğümüz Enid, daha sonra ailesinin ölümüyle birlikte tek başına kalıyor. Hayatta kalma mücadelesinine tanıklık ederken, her yere yazdığı JSS harfleriyle de merak uyandırıyor. Enid sonunda Alexandria’nın kapılarını buluyor ve içeriye giriyor. Enid’in gelmesinden ne kadar zaman geçtiğini bilemediğimiz bir gün, The Wolfes (kurtlar) isimli grup ateşsiz silahlarla, çok kalabalık bir şekilde Alexandria’ya saldırmaya başlıyor. Acımasız bir şekilde insanları öldüren grupla, Alexandria’nın içerisinde kalanlar ölüm kalım mücadelesi veriyorlar. Rick ve diğerleri zombilerle ilgili plana devam etmek zorunda olduklarından, Alexandria’yı savunmaya gelemiyor.

Peki kim bu Enid ve JSS nedir? Bununla ilgili çeşitli bilgiler var. The Walking Dead çizgi romanında geçenlere göre Enid; Rick ve diğerlerinin Alexandria’ya gelmelerinin üzerinden 8 ay geçtikten sonra oraya geliyor. İlk defa bir kelime söylemesi yaklaşık 3 hafta alıyor. JSS isimli 2. bölümde, Carl’ın evine bir not geliyor. Notta “Just Survive Somehow” yazılı. Yani sadece bir şekilde hayatta kal! Bu notu büyük ihtimalle Enid bıraktı ve JSS’de bu anlamı taşıyor.

jss

Ayrıca Enid daha önce de Carl ile birlikte yakın temasa geçmişti. 5. sezon 15. bölümde Carl Enid’i görüyor ve onu ormanda takip etmeye çalışıyor. Enid’i buluyor, birlikte bir grup zombinin geçişini izliyorlar. Ardından Enid kayboluyor, gidiyor ve 6. sezon 2. bölüme kadar da tekrar görünmüyor.

3 Comments

 1. ahmetbul 19 Ekim 2015 at 20:58

  the wolfes diziye ayrı bir hava kattı.artık insanlarla uğraşıyorlar.

  Reply
 2. LeylaKoparan 1 Aralık 2015 at 17:48

  Çok kaliteli haberler yapıyorsunuz

  Reply
 3. rabianur 4 Şubat 2016 at 15:45

  benim için artık çok değerli bir anlam taşıyor bu harfler

  Reply

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir