Dün akşam ABD’de, bugün de ülkemizde yayınlanan The Walking Dead 6. Sezon 2. Bölümü baştan sonra kelimenin tam anlamıyla soluksuz bir şekilde geçti. “JSS” isimli bölümün incelemesine başlamadan önce, yazının devamının bölüm ile ilgili yoğun şekilde spoiler içerdiğini belirtmek isteriz.

6. sezonun ilk bölümünde 5. sezonun devamı ve olayların bağlanması niteliğindeki hikayeyi izlemiştik. Rick ve Morgan yüzlerce zombi bulmuş, onları Alexandria’dan uzak tutmanın yollarını arıyorlardı. Ardından bir plan yapıldı ve zombiler belirlenen yolu takip ederek kasabaya ulaşmadan geçip gideceklerdi. Tam bu esnada çok gürültülü bir siren sesi onları uyarmış ve harekete geçirmişti. Alexandria’dan gelen bu sesin ne olduğunu merak ederken bölüm orada sonlandı.

Enid (Katelyn Nacon)
Enid (Katelyn Nacon)

Enid adındaki genç bir kız anne ve babası ile birlikte hareket etmeyen araçlarının içinde oturuyordu. JSS isimli bölüm bu şekilde başladı. Araç bir türlü çalışmıyor ve zombiler giderek yaklaşıyordu. Ardından sahne değişti, Enid’in ailesinin öldüğü ve kendisinin araçta mahsur kaldığını gördük. Daha sonra Enid aracı terk etmiş, tek başına hayatta kalmaya çalışıyordu. İlerleyen zamanlarda kendisini Alexandria’nın kapısında buldu ve içeri girdi. O an Enid’in Alexandria’daki hikayesini izleyeceğiz derken birden olaylar patlak verdi.

1 Comment

  1. ahmetbul 19 Ekim 2015 at 20:57

    bu bölümde çok güzeldi.flashbacklere yer verilmesi iyiydi.

    Reply

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir