Now Reading:

Trapped – Ófærð – Konusu Nedir?

Trapped – Ófærð – Konusu Nedir?

01İlk bölümüyle 27 Aralık 2015 tarihinde seyircisine sessiz sedasız bir şekilde merhaba diyen Ófærð yani Trapped dizisi kendi türünde kült sayılabilecek yapımlar arasında gösteriliyor. On bölümden oluşan dizi 28 Şubat 2016 akşamı yayınlanan son bölümüyle final yapmış olsa da polisiye – gerilim, dram türünde başarılı bir dizi oldu diyebiliriz. Trapped, ilk olarak Toronto Film Festivali‘nde gösterildi.

İzlanda yapımı dizi RÚV kanalında 27 Aralık 2015 tarihinde yayınlanmaya başladı ve 28 Şubat 2016’da final yaptı. BBC Four kanalının ekrana getirmesiyle birlikte daha geniş izleyici kitlelerine ulaşan ve bu noktadan sonra ilgiyi üzerine çeken Trapped, ilerleyen yıllarda sinema filmi veya tekrar dizi olarak devam edebilir.

Yönetmenliğini Baltasar Kormakur‘un yaptığı dizide başrolleri ise Ólafur Darri Ólafsson, Ilmur Kristjánsdóttir, Ingvar Eggert Sigurðsson, Eysteinn Sigurðarson, Lilja Nótt Þórarinsdóttir ve Nína Dögg Filippusdóttir gibi İzlandalı oyuncular paylaşıyor.

Trapped (Ófærð) Konusu Nedir?

İzlanda’da geçen hikaye, küçük bir köye doğru yola çıkan Hjörtur ve kız arkadaşı Dagny’nin yolculuğuyla başlıyor. Yola devam ederken terk edilmiş bir binada mola veren ikili, aniden çıkan yangının ortasında kalır. Dagny alevlerin daha yoğun olduğu bir noktadadır ve yangından kurtulamaz.

Hjörtur ise sevdiğini kaybetmenin acısıyla birlikte ortadan kaybolur. Aradan yaklaşık 8 yıl geçer. Önceleri Hjörtur ve sevgilisinin yaşadığı kasabaya doğru gelir hikaye. Balıkçıların ağına takılan ceset parçaları polisi alarma geçirir ve ağa takılan parçaların bir erkeğe ait olduğu ortaya çıkar. Polisin yaptığı çalışmalar ceset ile ilgili detayları ortaya çıkartır ve işler çok karmaşık bir noktaya gider…

Trapped Fragmanı

Yazar:

Türkiye'nin lider yabancı dizi haber sitesi. Güncel dizi haberleri, fragmanlar, tanıtım ve oyuncu dosyaları.

Yorum Yapın

Mail adresiniz gizli tutulacaktır. Lütfen gerekli olan tüm yerleri doldurunuz *

Kelime Girin