Ne Oldu?

The Walking Dead 5. Sezon 10. Bölüm İnceleme

The Walking Dead uzun bir aradan sonra geçen hafta ekranlara dönüş yapmıştı. Bu hafta yayınlanan bölüm ile hikayeye kaldığımız yerden devam ediyoruz. Dizimood okurlarının yakından takip ettiği diziler arasında yer alan The Walking Dead, hız kesmeden yoluna devam ediyor. 5. sezonun sonlarına doğru yaklaşırken, işler daha da karışıyor.

Not: Yazının devamı ağır şekilde spoiler içermektedir. Henüz 10. bölümü izlemediyseniz, dikkatli olun.

Tyreese‘in ölümü üzerine büyük bir şok yaşayan Rick ve diğerleri, yönlerini Washington’a çevirmiş ve orada hayatta kalanlar olabilir umuduyla yola koyulmuşlardı. 10. bölüm genel olarak 9. bölümün izlerini taşıyordu. 9. bölümde kullandığım “geçiş bölümü” sözünü aslında 10. bölüm için kullanmak gerekiyormuş. Çok sakin, çok yavaş ve olaysız bir bölümdü.

the_walking_dead

Maggie babasını ve kardeşini, Carol kızını, Darly kardeşi Merle‘i, Michonne Abraham ve Bob‘u, Rick eşini kaybetti. Bugüne kadar onlarca kayıp yaşandı ancak hiçbirisi Beth ve Tyreese kadar etkilemedi. Ekip daha da yorgun, susuz, moralsiz şekilde kaldı. Hala çabalamaya, ilerlemeye devam ediyorlar.

Hastalığın tedavisini bulmaktan daha çok, başlarını sokabilecekleri güvenli bir sığınak arıyorlar aslında. Daha önce The Walking Dead’a gay bir karakter katılacağına dair duyumlar almıştık. Hatta bunun Darly olabileceğine ilişkin iddilar vardı ve Darly’in eşcinsel yönünün ortaya çıkacağı konuşuluyordu. Daha sonra dizinin yapımcıları Darly’in eşcinsel bir karakter olmadığını söylemişlerdi. Ve beklenen an geldi. The Walking Dead çizgi romanında da yer alan Aaron karakteri 10. bölümün sonlanmasıyla birlikte karşımıza çıkmış oldu.

the_walking_dead_aaron

1 2Sonraki sayfa

dizimood

Türkiye'nin lider yabancı dizi haber sitesi. Güncel dizi haberleri, fragmanlar, tanıtım ve oyuncu dosyaları.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu