Özel Dosya

Televizyonun En İyi 7 Başkanlık Dizisi

Şu günlerde Amerika’nın yarısı zafer sarhoşluğu yaşarken, diğer yarısı ise şaşkınlıkla olanları izliyor. Donald Trump’ın zaferinin ardından Kanada’nın göçmenlik sitesi çökmüş ve ülke genelinde eylemler yapılmaya başlamıştı. Her kesimden herkesin konuştuğu bu konuyu biraz arkamızda bırakalım ve ekranlarda başkandan daha çok başkan gibi duran isimleri tekrar hatırlayalım…

House of Cards

house_of_cards

Başkanlık, mücadele, birbirinin kuyusunu kazma denilince akla ilk gelen ve belki de en başarılı başkanlık dizisi diyebiliriz House of Cards için… Netflix’in dizisinde Frank Underwood’un büyük hırsı sayesinde nasıl başkan olduğu anlatılıyor.

https://youtu.be/ULwUzF1q5w4

Veep

Veep

Genel olarak drama kategorisinde yer alan Veep de Julia Louis-Dreyfus’un harika oyunculuğu ile karşılaşıyoruz. Dizi, uzun yıllardır topladığı ödüllerle de dikkatleri üzerine çekiyor.

Designated Survivor

Kiefer Sutherland

Uzun yıllar boyunca 24’te başkanın koruması olarak karşımıza çıkan Kiefer Sutherland bu sefer başkanın ta kendisi olarak karşımıza çıkıyor ama zoraki başkan diyebiliriz.

Scandal

Scandal Dizi Konusu

“Eğer sevgiliniz Amerika başkanı ise her yanınız skandal kokar!” mottosuyla kendine geniş bir sever kitlesi edinmeyi başaran Scandal’ın başrolünde bol ödüllü ve başarılı isim Kerry Washington’ı izliyoruz.

State of Affairs

state-of-affairs-konusu

Alfre Woodard ve Katherine Heigl’i başrolde buluşturan State of Affairs, bir CIA analistinin ülkenin geleceği için başkanla yaşadıklarını konu ediniyor.

https://youtu.be/-2ZnwmH9iMM

Madam Secretary

madam+secretary

2014 yılında yayın hayatına başlayan dizide yine karşımızda işi ve ailesi arasındaki dengeyi sağlamakta zorlanan bir anne/Dr. Elizabeth Faulkner var.

https://youtu.be/W3U4f6lsp4E

Political Animals

political-animals-konusu

Tek bir kişinin başkanlık mücadelesini değil, bütün bir ailenin başkanlık mücadelesinin anlatıldığı Political Animals büyük bir aile mücadelesini konu ediniyor. Birbirleriyle pek iyi geçinemeyen aile üyeleri, konumlarını korumak için birbirlerini korumak zorunda kalıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu