Now Reading:

Minority Report 1. Sezon 1. Bölüm

Minority Report 1. Sezon 1. Bölüm

Ünlü yönetmen Steven Speilberg‘in 2002 yılında yönetmen koltuğunda oturduğu, Tom Cruise‘un başrolünde yer aldığı Minority Report (Azınlık Raporu) filmi, televizyona uyarlandı ve FOX‘ta ekranlara geliyor. Dizinin oyuncu kadrosu: Stark Sands, Meagan Good, Nick Zano, Laura Regan, Wilmer Valderrama, Daniel London, Li Jun Li, Zhane Hall, ve Tina Lifford gibi isimlerden oluşuyor.

Yazının devamı, ilk bölüm ile ilgili spoiler içermektedir.

Mark Mylod‘ın yönetmen koltuğunda oturduğu Minority Report’ta senaryo ise Max Borenstein‘a emanet edilmiş. İlk bölümün ardından izlenimlerimi, olumlu ve olumsuz noktaları sizlerle paylaşmak istedim. Dizinin konusu ve hikayenin detaylarını daha önce paylaştığımız Minority Report Künyesinden okuyabilirsiniz.

Öncelikle 2002 yılında sinemada izlediğimiz, Tom Cruise gibi bir faktör ve enfes görsel efektleri değerlendirmeye alarak bu incelemeyi yaptığımı belirtmek istiyorum. Sonuçta aynı filmin televizyona uyarlanmış hali olduğundan değerlendirmek zorunda olduğumu hissettim.

Elbette sinema filmi ile bir diziyi karşılaştırmak doğru değil. Filmde verilmek istenen mesaj, işlenen konular ve ayrılan bütçe çok daha farklı. Dizide onlarca farklı hikaye izleyeceğiz ancak alt metinde ana konuya bir şekilde de olsa bu hikayeyi bağlayacağız. İlk bölümde hikayenin kısa bir özeti veriliyor. Suç Öncesi biriminin oluşumu, üç kardeşin nasıl bir arada senkronize olarak suçları çözdüğünü, suç oranının azalmasındaki yerini net bir şekilde görebiliyoruz.

minority+report

Yazının devamı için, sonraki sayfaya geçin.

Share This Articles

2 yorum var

Yorum Yapın

Mail adresiniz gizli tutulacaktır. Lütfen gerekli olan tüm yerleri doldurunuz *

Kelime Girin