Contact Information

Theodore Lowe, Ap #867-859
Sit Rd, Azusa New York

We Are Available 24/ 7. Call Now.

Heroes geliyor mu? Ne zaman gelecek derken Heroes Reborn ilk iki bölümü ile ekranlara geri döndü. 120 dakikalık; Awakening ve Odessa isimli bölümlerini sizler için değerlendireceğim. Yazının devamı henüz ilk iki bölümü izlemeyen okurlarımız için spoiler içermektedir.

Serinin orjinal hikayesini, karakterlerini ve havada kaldığı son sezonu düşündüğüm zaman Heroes Reborn izlerken tedirgin olmadım desem yalan olur. Çünkü Heroes daha ilk iki bölümden izleyicilerini nokta atışıyla vurmuş, ardından hızlı bir sona doğru sürüklemişti. Kendi sonunu hazırlayan dizi, tam anlamıyla bir son yapamamış olsa da, damaklarda ilk sezonun tadı kalmıştı. İşte büyük bir risk alarak serinin yaratıcısı Tim Kring yine kolları sıvadı ve karşımıza Heroes Reborn’u çıkarttı. Bu defa oldu mu, hayal kırıklığı yerini daha iyi hislere bırakacak mı sorularıyla bir solukta ilk iki bölümü izledim.

Maalesef kesin bir dil ile söyleyebilirim ki, Heroes Reborn bir Heroes değil. Hatta “ke-sin-lik-le de-ğil!” Belki daha iki bölümden nasıl bu yargıya vardığımı merak ediyor olabilirsiniz. Hatta bu kadar da acımasız olma diyebilirsiniz. Ancak önceki seride dizinin hayranlarına yapılan ayıp ve ortada kalmışlık hissi, bir nebze hafifleyeceğine; biz bir şeyler çektik, nasıl olsa izleyeceksiniz havası var.

Evo olarak adlandırılan, süper güçlere sahip insanlar dizideki evrende hızla artmış, her köşe başında bir evo var neredeyse. Sıradan insanlarla aralarında uyum sorunu aşılmış ve büyük bir topluluk coşkuyla kutlama yapıyor. Tam bu esnada, muazzam bir patlama bütün bu coşkuyu, barış ortamını gölgede bırakıyor. İnsanlar saldırılardan evoları sorumlu tutarak, onları avlamaya başlıyor.

Evolar kendi aralarında küçük gruplar oluşturarak, insanlardan saklanıyorlar.
Evolar kendi aralarında küçük gruplar oluşturarak, insanlardan saklanıyorlar.

1 Comment

Bir cevap yazın