Emmy Rossum / Fiona Gallagher (Shameless)

Shameless gibi adeta her bir bölümü aksiyon, karmaşa ve çılgınlık dolu bir yapımda birçok başrol oyuncusu yer alıyor. Ve Rossum‘da bu kaotik ortamda biraz geri planda kalıyor.

Emmy Rossum

 Lizzy Caplan / Virginia Johnson (Masters of Sex)

Gösterdiği performans ile Hollywood’a göz kırpan Caplan‘ın televizyondaki başarısı önünde saygı ile eğiliyoruz. Harika bir ilk sezon ile başlayan Masters of Sex‘i bu kadar başarılı yapan Virginia Johnson‘ın duruşu ve verdiği kararlar yapımı bu kadar başarılı kılmıştı.

Lizzy Caplan

Melissa McBride – Carol Peletier (The Walking Dead)

The Walking Dead gibi kült bir yapım haline gelmiş dizide rolünün hakkını vermeyen oyuncu var mıdır tartışılır ama gösterdiği başarılı performans ile bizlerden alkış almayı başaran bir isim var, o da tabi ki Carol. İlk sezon sevdiğimiz, ikinci sezonda soğumamıza neden olan şeyler yapan, üçüncü sezonda tekrar sevmeye başladığımız ve dördüncü sezonda tekrar nefret ettiğimiz bir karakter yaratsa da, bizlerin karaktere bu denli olumlu ve olumsuz tepki göstermesi McBride‘ın başarısıydı.

Carol The Walking Dead

Lauren Graham – Lorelai Gilmore (Gilmore Girls)

Kendi hayatında bazı şeyleri düzeltmeye çabalayan bir anneye hayat veren Graham, ortaya müthiş bir performans koymuş ancak yeteri kadar takdir edilmemişti.

Lauren Graham

Stephanie Beatriz – Rosa Diaz (Brooklyn Nine-Nine)

Küçük ekranın kendine özgü tarzı ile dikkatleri üzerine çeken komedi dizilerinden birisi olan Brooklyn Nine-Nine‘da Rose Diaz karakterine hayat veren Beatriz oldukça başarılı bir performans ortaya koymuş ancak o da yeteri kadar takdir edilmemişti.

Stephanie Beatriz

Jamie Clayton – Nomi Marks (Sense8)

Clayton karşımıza sadece bir oyuncu olarak değil, bir insan olarak toplumda oldukça önemli bir misyonu da üstleniyor. Öyle ki, her gün kendi olabilmek için insanların ön yargılarına karşı geliyor ve onların korkunç düşüncelerini görmezden gelmeye çalışıyor. Gerçek hayatta da Trans bir birey olan Clayton, şu an için televizyonda rolünün hakkını veren nadir isimlerden birisi.

Jamie Clayton

Bir cevap yazın