Now Reading:

İptalin Eşiğinden Dönen 10 Popüler Dizi

İptalin Eşiğinden Dönen 10 Popüler Dizi

Televizyon tarihinin en sevilen dizilerinin geçmişine baktığımız zaman ilginç hikayeler ile karşılaşabiliyoruz. Öyle ki, televizyon tarihinin oldukça popüler dizilerinden bazıları ya ona inanmayan kanallar ya da yapımcıların elinde uzun bir süre beklemek zorunda kaldı. Hatta bazı kült diziler iptal kararının eşiğinden döndü…

Mad Men

Mad Men

Aldığı Emmy ödülleri ile dikkatleri üzerine çeken dizi önce HBO‘ya sunulmuş ancak kanal tarafından red kararı çıkınca diziye kollarını açan AMC kanalı olmuş.

Beverly Hills, 90210

Beverly Hills, 90210

Bir döneme damgasını vuran ve tüm gençliği peşinden sürükleyen Beverly Hills, 90210‘in reyting oranları yayınlandığı ilk haftalar o kadar düşükmüş ki kanal aldığı iptal kararını diziye bir şans vermek için ertelemiş.

Friends

Friends

Bu listede görmeyi tahmin etmeyeceğinizi düşündüğüm Friends de televizyon ekranının acımasız yüzüyle burun buruna gelmiş ancak verilen son bir şansla birlikte Amerikan televizyon tarihinin en başarılı yapımlarından birisi olmuş.

Breaking Bad

breaking-bad-poster

Dizinin yaratıcısı Vince Gilligan elindeki fikirle ilk ziyaret ettiği kanaldan dizinin Weeds‘e çok benzediği yorumunu alınca, bu işi kimseye kabul ettiremeyeceğini düşünmüş neyse ki, AMC riski göze almayı tercih etmiş.

Chuck

Chuck

Yayınlandığı iki sezon boyunca yakaladığı düşük reyting oranlarıyla büyük bir hayal kırıklığı yaratan Chuck‘ı kurtaran ne kanalı ne de yapımcısı oldu. Fast food markası Subway, dizinin iptal edilmemesi için bir kampanya başlattı ve yapıma sponsor olduğunu duyurdu. Böylece Chuck‘ın üçüncü sezonu izleyici ile buluştu.

Seinfeld

Seinfeld

Normalde 13 bölüm onayı alan dizi sadece dört bölüm ayakta kalabildi. Dizinin iptal kararını kanalla konuşan Rick Ludwin çözüme kavuşturdu ve sonuç beklenenin çok üstünde oldu.

Family Guy

family_guy

Yayınlanan üçüncü sezonunun ardından iptal edilen Family Guy‘ı ise Cartoon Network kurtardı. Adult Swim’de eski bölümlerini yayınlama hakkına sahip olan kanal, böylece diziyi yeniden popüler bir hale getirdi.

Friday Night Lights

friday_night_lights

Şu sıralar Netflix platformunda izleyicisi ile buluşan yapım, bir dönem reyting belası ile uğraşmak zorunda kalmış ve DirecTV‘nin yapıma sahip çıkmasıyla bir efsane ortaya çıkmıştı.

Baywatch

Baywatch

İlk sezonu ardından iptal edilen Baywatch‘i kurtaran ise David Hasselhoff‘un kadroya katılması olmuştu.

ER

ER

1994 yılında küçük ekranda izleyicisi ile buluşan ER, yapımcıların nefretini kazanmıştı. İzlenmeyeceği düşünülerek ölü saate konulan yapım sonuçta bir Emmy rekortmeni olmayı başardı.

Share This Articles

Yorum Yapın

Mail adresiniz gizli tutulacaktır. Lütfen gerekli olan tüm yerleri doldurunuz *

Kelime Girin