Now Reading:

Glee: TANITIM

Glee: TANITIM

Müzikal komedi dizisi olur mu? Evet olurmuş, Glee. Yaratıcılarından biri Nip Tuck‘ın da yaratıcısı Ryan Murphy olan dizi, bir lisede geçiyor. Kah müzik, kah okul/gençlik dizisi, kah romantik komedi olan dizi, dans ve müzikli sahne şovlarını sevenler için ideal bir yapımdır.

Tür: Komedi, Dram, Müzik
Oyuncular: Lea Michele, Jane Lynch, Matthew Morrison
İlk Sezon Bölüm Sayısı: 22

Dizinin Konusu

19 Mayıs 2009 tarihinde pilot bölümü ile görücüye çıkan ve olumlu eleştiriler alan Glee yapımı ile İngiliz kültürüne ait bir tabiri öğreniyoruz. Genç ve idealist bir öğretmen olan Will Schuester, kendi mezun olduğu lisede öğretmenlik yapmaktadır. Zamanında, kendi de dahil okulun tüm popüler öğrencilerinin katıldığı şov korosu ile aldıkları ödül, hayatının en mutlu zamanlarını temsil ediyor.

Oysa ki şu anda bu koro tam bir Kaybedenler Kulübü. Hocamız Schuster, bu koroyu adam edip ülke çapında liseler arası yarışmayı yeniden kazandırmaya karar veriyor. Koroyu eğitmeye başlıyor ve böylece hor görülen, tartaklanan ve değeri bilinmeyen öğrencilerin birer birer kendilerini bulmaları, adam sayılabilmeleri için yolu da açmış oluyor.

Fragman

Share This Articles

Yorum Yapın

Mail adresiniz gizli tutulacaktır. Lütfen gerekli olan tüm yerleri doldurunuz *

Input your search keywords and press Enter.