Girls, 16 Nisan 2012 tarihinde HBO‘da başladı ve ilk sezonu 10 bölümden oluşuyor. Yapım, Hung, The Big C, Nurse Jackie gibi dizilerde olduğu gibi 30 dakika süren ve türü komedi olarak adlandırılsa da benim kısa dizi demeyi tercih ettiğim yapım hakkında bilgi edinmek isteyenleri, yazının devamına davet ediyorum.

Tür: Komedi, Dram
Oyuncular: Lena Dunham, Allison Williams, Zosia Mamet
İlk Sezon Bölüm Sayısı: 10

Dizinin Konusu

Dizinin yapımcılığını Knocked Up, Superbad, The 40 Year Old Virgin, Funny People, Braidmaids gibi çok popüler olmuş ve bir çok ödül almış komedi filmlerinin yapımcısı Judd Apatow üstleniyor. Dizinin yaratıcısı ise, aynı zamanda başrolünde olan ve çoğu bölümü tek başına yazıp yöneten, Lena Dunham adındaki, yıldızı yeni yeni parlamaya başlayan, genç bir yetenek. Yapımın konusuna devam edecek olursak; üniversiteden mezun olduktan sonra, bir şirkette stajyerlik işine giren Hannah, bir taraftan da anı kitabını tamamlamaya çalışıyor.

Stajyerlikten maddi bir gelir sağlayamadığı için de ailesinin desteğiyle geçiniyor. Ailesi bir anda bu destekten vazgeçince, kızımız zorlu bir sürece giriyor ve kendi ayakları üzerinde durmaya başlıyor.

Fragman

Bir cevap yazın