Now Reading:

Game of Thrones’un Kurtlarına Ne Oldu?

Game of Thrones’un Kurtlarına Ne Oldu?

Dikkat! Bu yazı Game of Thrones hakkında spoiler içermektedir!

Yayınlanmaya başladığı 2011 yılından bu yana sürekli gündemde kalmayı başaran, yakaladığı yüksek reyting oranları ile kırdığı rekorları, büyük ödüllerle taçlandıran Game of Thrones‘da konu ölüm olunca haliyle çok dikkat çekiyor. Öyle ki, tahtın en güçlü adayları bir düğün esnasında öldürülebiliyor, krallar tehlike altında yaşamlarını devam ettirmek zorunda kalıyorlar. Tüm bu ölümler arasında Game of Thrones hayranlarını ölümleri ile üzen bir başka tür daha bulunuyor, onlar da direwolf‘lar…

https://youtu.be/mU6agGy1OCM

Kuzeyin yöneticisi Stark ailesinin simgesi olan direwolf‘lar Ned Stark tarafından Jon Snow dahil tüm çocuklarına bir tane hediye etmesiyle diziye giriş yapmışlar ve o dakikadan itibaren kader ortaklığı başlamıştı. İşte o sahiplerine son derece bağlı, zeki ve düşmanlarına korku salan kurtlar hakkında üretilen teoriler;

Nymeria – Arya Stark

Game of Thrones direwolf

Nymeria, maceraya ve aksiyona karışan ilk kurt idi. Joffrey‘nin kışkırtması sonucu ona saldırmış ve kolunu ısırmış ardından da Arya tarafından uzaklaştırılan Nymeria‘dan bir daha ses çıkmamıştı. Kitaba göre Nymeria insanlardan korkmayı deneyimleyerek öğreniyor ve bir kurt sürüsüne lider oluyor. Dizide beklenen Nymeria‘nın sürüsü ve Arya buluşmanın gerçekleşip gerçekleşmeyeceği ise henüz belli değil.

Summer – Bran Stark

Bran‘ın yaptığı bir hatanın sonucunu hem Hodor hem de Summer ödedi. Bran‘ı akgezenlerden korumaya çalışırken ölen Summer‘ın adı geleceği ile de bağlantılı. Summer(Yaz) öldü, artık Kış zamanı! Ancak Bran‘ın telepatik güçlerinin Summer‘ın kaderine bir etkisi olacak mı o da ayrı bir muamma.

Shaggydog – Rickon Stark

Ailenin düşmanın eline geçmiş varisi Rickon Stark, Umber Hanesi tarafından Ramsay Bolton‘a verilmişti. Bu teslimat sırasında Rickon‘un kimliğini kanıtlamak için direwolf‘u Shaggydog‘un kellesi gönderilmişti. Bu sahne dizide görsel olarak yer almadığı için inanıp inanmamak sizlerin elinde. Ancak kader ortaklığı teorisinden devam edersek, Rickon‘un da kellesinin alınacağını açıkça söyleyebiliriz.

Grey Wind – Robb Stark

Kızıl Düğün‘de öldürülen Grey Wind, sahibine benzerlik gösteren bir kurt idi. Wind her zaman Robb ile birlikte savaştı. Hayatının sonunda da tereddüt etmeden Robb için öldü. Bu ölümdeki kader ortaklığı ise şu şekilde gerçekleşti; Robb en savunmasız olduğu bir halde silahsız bir şekilde öldürülmüştü. Onunla aynı kaderi paylaşmak zorunda kalan Grey Wind ise bir kafes içerisinde savunmasız bir şekilde bıçaklanmıştı.

Lady – Sansa Stark

direwolflara ne oldu game of thrones

Seride ilk öldürülen direwolf olan Lady, Nymeria‘nın Joffrey‘e saldırıp kaçmasının ardından cezalandırıldı. Ned Stark tarafından bizzat öldürülen Lady‘nin kaderini göz önüne aldığımızda; insan ileride Sansa kendini Arya için feda edecek mi diye düşünmekten alıkoyamıyor.

Ghost – Jon Snow

1game of thrones direwolf

Ghost dizide arzı endam etmeyi başaran tek direwolf olma özelliğini taşıyor. Öldüğünde bile sahibini yalnız bırakmayan kurdumuzun adı Jon Snow‘un dönüşüne bir gönderme niteliğinde. Teoriye göre Ghost kırmızı gözlerini büyülü ateşten almakta.

Share This Articles

Yorum Yapın

Mail adresiniz gizli tutulacaktır. Lütfen gerekli olan tüm yerleri doldurunuz *

Kelime Girin