Game of Thrones, David Benioff ile D.B. Weiss tarafından yaratılan fantastik televizyon dizisidir. Dizi, ABD televizyon kanalı HBO‘da yayınlanmaktadır. George R.R. Martin‘in “Epik Fantezi” serisi Buz ve Ateşin Şarkısı‘na dayanmakta olan dizi, adını serinin ilk kitabından almaktadır. Malta, HırvatistanKuzey İrlanda, Fas ve İrlanda‘daki mekanlar ile Belfast‘taki bir stüdyoda çekimleri yapılmaktadır. İlk bölümü 17 Nisan 2011 tarihinde yayınlanmıştır.

Tür: Macera, Dram, Fantastik
Oyuncular: Lena Headey, Peter Dinklage, Emilia Clarke
İlk Sezon Bölüm Sayısı: 10

Dizinin Konusu

Yazların onlarca yıl, kışların ise bir ömür boyunca sürebildiği bir diyar, içten içe nifakla kaynamaktadır. Köklerini saldırdıkları topraklar kadar soğuk ve sert olan Starklar‘ın kalesi Kıştepesi‘nin Kuzeyinde, Yedi Krallık’ı koruyan Sur’un ardında tekinsiz güçler toplanmaktadır. Kuşkulu bir ölümün ardından kralı ve dostu tarafından saltanat makamı olan güneye çağırılan Eddard Stark kendisini Demir Taht‘ı arzulayanların baş döndürücü entrikalarının arasında bulunur.

Dostuyla düşmanını, gerçekle yalanı ayırt edemez olan Eddard’ın ne kıyısında yürüdüğü uçurumdan, ne de Ejderkrallar‘ın soyundan gelen sürgün Targaryen kardeşlerin taştan ejder yumurtaları ve soylu atların sırtında serpilen iktidar düşlerinden haberi vardır. Kış, Starklar ve yandaşları için olduğu kadar Yedi Krallık için de uğursuz alametlerle gelmektedir. Taht mücadeleleri her zamankinden daha sert ve zorlu geçecektir.

Fragman

Bir cevap yazın