Dizinin yazarlığını ve yürütücülüğünü yapan(Crazy, Stupid, Love, Tangled, Cars gibi filmlerde yer alan) Dan Fogelman, hem Broadway hem de çeşitli Hollywood işlerinde ödüller kazanan müzikal takımını-besteci Alan Menken ve söz yazarı Glenn Slater‘ı yanına alarak yarımşar saatten oluşan bu 8 bölümlük diziyi ortaya çıkardılar.

Tür: Komedi, Müzikal
Oyuncular: Joshua Sasse, Timothy Omundson, Vinnie Jones
İlk Sezon Bölüm Sayısı: 8

Dizinin Konusu

Yapım Pazar akşamları, Once Upon a Time‘ın sezonuna ara verdiği günlerde onun yayın saatinde, çifter bölüm olarak yayınlandı. Yapımın tam konusu ise;

Evvel zaman içinde, kalbur saman peşinde, gösterişli ve cesur şövalye Galavant hem kahramanlıklarıyla hem de büyük aşkı Madalena ile olan örnek ilişkisiyle, hem de yakışıklılığı ve çekiciliği ile herkesin imrendiği, saygı duyduğu ve sevdiği biridir. Hayatında her şey güzel giderken bir gün şeytani Kral Richard, Galavant’ın aşkı Madalena’e abayı yakar ve onu kaçırır. Daha sonra Galavant yetişip Madalena‘i kurtarma fırsatına erişse de Madalena onu reddeder ve kral ile evlenir. Aradan bir yıl geçer ve bu süre içerisinde Galavant hayata küsmüş, eski formunu kaybetmiş ve kendini içkiye vermiştir. Günümüze geldiğinde ise bazı yeni gelişmelerle silkinip yeniden kendine gelmiştir ve sevgilisini kurtarıp intikamını alarak kendi mutlu sonunu yeniden yazmak için gözünü iyice karartmıştır.

Fragman

Bir cevap yazın