Özel Dosya

Game of Thrones İzlemek İçin 6 Neden

Mother’s Mercy isimli bölümüyle, çok konuşulan (hala konuşuluyor) 5. Sezon finaliyle, Game of Thrones‘a uzun bir ara verdik. Nisan 2016‘da 6. Sezonuyla geri dönecek Taht Oyunlarını henüz izlemediyseniz, aşağıdaki 6 maddeye mutlaka göz atın.

Dikkat: Yazı sonunda kendinizi ilk bölümü izlerken bulabilirsiniz.
Dikkat 2: Game of Thrones ile ilgili hafif sayılabilecek spoiler içermektedir. Zaten bu zamana kadar diziyle ilgili detayları duymadıysanız, spoiler okumayı hak ettiniz demektir!

1 – Sonunu Düşünen Kahraman Olamaz

game-of-thrones-1

George R. R. Martin’in aynı adlı kitabından televizyona uyarlanan Game of Thrones’ta, her an ne olacağı, kimin hayatta kalıp, kimin öleceğini bilme şansınız yok. Her ne kadar kitaptan uyarlansa da, kitapla aynı doğrultuda ilerlemiyor dizinin senaryosu. Bu noktada alıştığımız “kahramanlar ölmez” kuralı da Game of Thrones için geçerli olmuyor. Hiç beklemediğiniz bir anda, dizinin ölmez dediğiniz kahramanı kafası uçmuş bir şekilde karşınızda sere serpe yatabiliyor. Özellikle ülkemizde 12-13 sezondur süren, öldürmeyen senarist öldürmez geyiğiyle bağdaştırılan yapımlar varken, (emsalleri yabancı dizilerde de geçerli) sürprizlerle dolu, sürükleyici bir hikayenin parçası olmayı isteyeceksiniz.

2 – Westeros Çok Güzel Gelsenize

westeros

Kitabın ve dizinin hikayesinin büyük bir bölümünün geçtiği Westeros; kralların, şövalyelerin, taçların, kılıçların, ejderha ve hayaletlerin bir an bile eksik olmadığı günümüzde Güney Afrika büyüklüğüne denk gelen bir kıta. Dizide kullanılan muhteşem görsel efektler, Westeros’un sağını, solunu, tüm köşelerini öğrenmeye teşvik edecek sizleri. Karşı evdeki çocuğun eve kaçta geldiğini bilen teyze gibi, mahallenin muhtarı gibi Westeros’u karış karış bileceksiniz. Sohbet meclislerinde konusu açıldığında, Westeros’la ilgili doğup büyüdüğünüz sokakları anlatıyor gibi konuya girdiğinizde, işte o hazzı yaşadığınız için seveceksiniz Taht Oyunlarını.

3 – Senin Berk’ten, Ece’den, Cem’den Arta Kalma!

game-of-thrones-3

Her Game of Thrones bölümünden sonra sosyal medyada dönen yorumlardan, geyiklerden bir haber mi kalıyorsunuz? Drogon’lar, Stark’lar, Lannister’lar havada uçarken, duruma Fransız kalmaktan sıkıldınız mı? İşte en önemli maddelerden birisi de bu. Çevrenizde herkes Game of Thrones izlerken, siz kendinizi dışlanmış hissetmeyin.

1 2Sonraki sayfa

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu