Falling Skies, Robert Rodat ve Steven Spielberg tarafından oluşturulan bir Amerikan bilimkurgu dizisidir. Bir DreamWorks Television yapımı olan bu dizi, ABD’de kablolu kanal üzerinden TNT‘de yayınlanmaktadır.

Tür: Aksiyon, Bilimkurgu
Oyuncular: Noah Wyle, Maxim Knight, Drew Roy
İlk Sezon Bölüm Sayısı: 10

Dizinin Konusu

Dizinin konusuna gelecek olursak; Dünya, uzaylılar tarafından işgal altındadır ve serüvene başladığımız nokta ise her zaman olduğu gibi yine Amerika. Dizinin uzun zaman Steven Spielberg katkılı olduğunu belirten reklamları yapıldı. TNT‘de yayınlanan ilk bölümünün ardından, ne hayal kırıklığı yarattı, ne de şaşırtıp kendine hayran bıraktı diyebiliriz. Game of Thrones ve The Killing‘in sezona veda ettikleri yaz döneminde iyi bir alternatif olabilirdi.

Yapımın konusu ise uzun yıllar boyunca, birçok kez ekranlara aktarılan uzaylı istilası! Fakat, işleniş şekli bir televizyon yapımı olarak güzel olduğu için Falling Skies kendini izlettiriyor diyebilirim. Aslında yapıma kısaca The Walking Dead‘in “uzaylı” versiyonu diyebiliriz.

Kahramanımız Tom iki oğlu ile birlikte uzaylılardan kaçan toplulukla birlikte hayatta kalmak için mücadele etmektedir. Öte yandan yiyecek depolayıp, orada burada kamp yaparak, durmadan yerlerini değiştirerek yolculuk yapmakta, diğer yandan da uzaylılarla savaşmaktadırlar.

Fragman

Bir cevap yazın